EnglishHebrewRussian

יעל ועקנין

מי אני?

שמי יעל ועקנין ואני תולעת ספרים.
אני לא יכולה לומר שאני קוראת מאז שאני זוכרת את עצמי, כי זה לא יהיה נכון…
את רוב ילדותי דווקא ביליתי בבתי חולים.
נולדתי עם מום בלב שנקרא היפופלסטי ימין ו-VSD שזה בעצם אומר שהחדר הימני בלב אצלי לא מפותח ולכן לא פעיל ויש לי גם חור בין המחיצות.
עברתי 2 ניתוחי לב בגילאים 3 ו-5 וצנתורים רבים שהאחרון היה בגיל 20.
לא היו לי המון הזדמנויות לשבת ולקרוא להנאתי כשגדלתי אבל הוריי היקרים דאגו לספר לי המון סיפורים בין הטיפולים והבדיקות.
כשבגרתי והגעתי לגיל יסודי, הייתי משאילה ספרים מהספרייה העירונית או מספריית בית הספר. לא ידעתי להגדיר את אהבתי לקריאת המילה הכתובה אבל בגיל מאוד צעיר (בגילאים שילדים ממציאים משחקים), אחותי ואני המצאנו משחק – שעד היום אנו צוחקות ממנו.
שם המשחק היה – ספרניות. לא ברור למה ילדות בגיל יסודי ירצו לשחק בספרניות או בספרייה בכללי אבל מסתבר שזה היה חלק ממני כבר בגיל כזה צעיר. היינו לוקחות את כל הספרים שבבית ומכינות כרטיסיות השאלה. כמובן שגם היינו מכינות כיסי כרטיסיות לכל ספר (ממש דומה למה שהיה בזמנו אידיאלי – שנות ה80 תחילת 90). ישבנו ותייקנו כרטיסיות, סידרנו ספרים בארונות ועשינו ערימות ספרים לרווחת הקוראים שלא באמת היו קיימים.

הייתה הפסקה מאוד גדולה בחיי בכל הקשור לספרים ואיני זוכרת קריאות מרובות אם בכלל של ספרים להנאה בתקופת בית הספר העל יסודי – עד לזמן של אחרי התיכון אפילו.
בתחילת שנות ה-20 שלי מצאתי את עצמי חוזרת ליהנות מהקריאה וכבר בגיל כזה, אהבתי לשבת בבית עם ספר טוב וכוס תה בסופי שבוע. בזמנו, חברותיי צחקו עליי שאני מעדיפה לשבת בשישי בערב עם ספר ותה ולא לצאת לבלות.
התחלתי לקנות ספרים ולהחליף עם חברה שאהבה ספרים כמוני והתאהבתי מחדש בכל עולם הספרים. קראתי מתח, בלשים, רומנים, רומנים היסטוריים, ספרי היסטוריה, ביוגרפיות, דרמות, בדיוני וכל מיני סוגים עד שהבנתי מה הם הז'אנרים שאני יותר אוהבת ומה אני פחות מתחברת.
הרגע שבו חזרתי להיות תולעת במלוא מובן המילה הייתה ב2016 כשאימי נפטרה. ההתמודדות הייתה לי קשה, זה קרה רק חודשיים אחרי שהתחתנתי והרגשתי שכל עולמי חרב עליי. מהר מאוד מצאתי את עצמי קוראת ספר אחרי ספר כדי לברוח מהמציאות ולא לחשוב על מה שאיבדתי. רציתי להישאב לעולמות אחרים, עולמות שכולם מאושרים בהם והסוף תמיד טוב. חיפשתי רק ספרים רומנטיים קלילים שעושים שמח בלב, חזרתי לספרים ישנים שקראתי כבר, קניתי המון ספרים חדשים, שאלתי ספרים מחברות ואז כבר הבנתי שהתולעת כאן כדי להישאר ואני והספרים זה קשר מחייב.
החלום הגדול היה ועדיין – ספרייה ענקית בבית עם המון ספרים מכל מיני סוגים.
בינתיים, כמו שזה נראה ובעזרת בעלי היקר, אני מתקדמת לשם בצעדים גדולים…

באתר שלי תמצאו סקירות לספרים מגוונים כיון שאומנם יש לי נטייה לרומנים, אני מגלה מיום ליום ז'אנרים חדשים ומרתקים לא פחות. עדיין קשה לי לקרוא ספרים עם סוף עצוב ובמיוחד עם סוף שיש בו מוות מכל סוג (מה שבעבר לא הפריע לי לקרוא) אבל ידוע לי שיש ספרים מוצלחים כאלו ואני יודעת שאגיע אליהם בזמן כזה או אחר.

אני אוהבת לערבב בין הז'אנרים שאני קוראת – אני קוראת ברצף כמה ספרים מהז'אנר של רומן ההיסטורי, עוברת לספר מתח ומשם להומור. אני כן אדגיש שיש לי פינה חמה בלב לז'אנר הרומנטי (ובו גם הרומנטי-אירוטי) כי בכל זאת – זה סיפורי אהבה וזה משהו שתמיד אהבתי ותמיד אוהב.
לצערי עם הז'אנר האופל (תחת קטגוריית האירוטי) טרם הצלחתי להתמודד.

מקווה שתיהנו מהאתר שלי, מקווה שהסקירות שלי יתנו לכם מספיק כיוון להחלטה האם לקרוא את הספר או לא.

תיהנו 😊
אני יודעת שאני נהנית…

דילוג לתוכן