יומניה האבודים של ג'יין אוסטן - סירי ג'יימס

תקציר:

שמועות רבות נפוצו על אודות אדון המסתורי שהיה אהבת חייה של ג´יין אוסטין.
עכשיו, לאחר זמן רב, עומדת האמת להתגלות…

מה היה אילו נמצא יומנה של הסופרת הנערצת ג´יין אוסטין לאחר מאות שנים מוצפן בתיבה בעליית-גג? מה היה אילו דפים אלה היו חושפים את הסיפור שלא סופר על אהבה סוערת ששינתה את חייה? זוהי ההנחה העומדת מאחורי רומן מרתק זה, שיורד לעומק סודות חייה של ג´יין אוסטין, ומעניק לנו הצצה נדירה אל נפשה ולבה.
ג´יין אוסטין מוותרת זה מכבר על העיסוק בכתיבה, כשבטיול משפחתי לעיירת נופש על חוף הים היא פוגשת את מר אשפורד המקסים, גבר השקול לה בתבונתו ובנטיות אופיו. בהשראת האנשים והמקומות סביבה, כשברקע הולך ונרקם סיפור האהבה בין השניים, מתחילה ג´יין לתקן את תבונה ורגישות – ספר שהחלה לכתוב שנים קודם לכן, בתקווה לפרסמו סוף-סוף.

הסקירה שלי:

איך קרה שגיליתי את הספר הזה רק עכשיו?
לפני כמעט עשור נחשפתי לרומן האלמותי – גאווה ודעה קדומה – של ג'יין אוסטין ומהרגע שסיימתי אותו חיפשתי ספרים שיזכירו ולו במעט את הספר שנכנס לי כל כך ללב.
מאז רכשתי את הספרים – אמה, נורתינגר אבי ומנספילד פארק אך ממש לאחרונה, גיליתי את הספר הזה, יומניה האבודים של ג'יין אוסטן וביום שהוא הגיע אליי, התיישבתי לקרוא אותו בלי לעצור.

לאורך כל הספר תהיתי אם אני באמת קוראת את היומן של ג'יין אוסטין כיוון שלא כל הדברים הכתובים שם היו מוכרים לי (ולא ראיתי עדויות עליהם ברשת).
בסוף הספר, הסופרת אכן הסבירה שלא כל היומן הוא אמיתי אם בכלל. הספר מתבסס על חייה של ג'יין אוסטין עם אירועים, מקומות וחוויות שנשאבו דווקא מן הרומנים הטובים שלה.

אז מה יש פה באמת?
רומן רומנטי היסטורי שכתוב בצורה מרתקת! שגרם לי להרגיש שאני הולכת יד ביד עם ג'יין אוסטין אי שם בתחילת 1800 וחווה יחד איתה את רגשות האהבה, החברות, המשפחתיות, הכאב והרצון הגדול להיות סופרת.
מיד לאחר שקראתי את הספר הזה נכנסתי לויקיפדיה וקראתי על חייה של ג'יין אוסטין מה שהיה לי מוכר מאוד כיוון שקראתי את הערך הזה לא מעט פעמים. אך הפעם שקעתי ממש בערך הויקיפדיה הארוך מאוד וניסיתי לתאר את כל חייה ביחס לסיפור הבדיוני אך המופלא הזה שהעניק לג'יין חיים שונים ורק רצת יותר טובים ממה שכולנו מכירים.

בגדול נהניתי מהספר הזה מאוד. אני אוהבת רומנים היסטוריים אני אוהבת את הרומנים של ג'יין אוסטין וגם את הסיפור האישי שלה אני מאוד אוהבת (למרות סופו הפחות טוב).

אז לאוהבי ג'יין אוסטין או סתם אוהבי רומנים היסטוריים – אני ממליצה בחום!!

חשוב לי לציין דבר אחד שקצת העכיר על הספר, היו בו המון שגיאות הקלדה. המון רווחים מיותרים, סוגריים לא סגורים וכן הלאה. אף נתקלתי בתחילת עמוד מסוים (ממש בשורה ראשונה) שממש לא הבנתי מה אני קוראת כיון שהמשפט נראה כמו אמצע משפט – שכביכול המשיך את העמוד הקודם – אך בעמוד הקודם המשפט היה סגור ולא קשור לתחילת המשפט שבא אחריו בעמוד הבא. ובדקתי מספר פעמים שאכן זהו העמוד הנכון ואין פה טעות. אך מלבד המשפט הזה שנח לו בתחילת העמוד (ללא כל קשר) שאר העמוד המשיך מאותה נקודה של העמוד הקודם.
קצת התבאסתי שבספר הזה היו כל כך הרבה טעויות שכאלו.

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן