יומנו של מר דארסי - אמנדה גריינג'

תקציר:

הוא נרקיסיסט ומתנשא, בטוח שאין בעולם אישה שתסרב להצעת הנישואים שלו. הוא יהיר ושחצן ומלא בדעות קדומות, חושב רק על עצמו וקנאי לפרטיות שלו. ואף על פי כן – מר דארסי הוא גיבור החלומות הרומנטיים של כל הנשים מאז 1813, כשהסופרת ג'יין אוסטן פרסמה את הרומן, "אהבה ודעה קדומה".

המקום היחיד, שבו מר דארסי יכול להתוודות על סודותיו באופן חופשי, נמצא בין דפי היומן שהוא כותב. רק ביומן הוא מתלבט בין אהבתו לאליזבת בנט היפה והפיקחית, לבין החשש מפני מעמדה הנמוך וקרוביה הנחותים. בן האצולה המקסים נקרע בין חובותיו למעמד הגבוה לבין התשוקה. הוא הולך ומשתנה ומתרכך ככל שהימים עוברים ויומנו מתמלא…

ברומן ההמשך מאת הסופרת אמנדה גריינג' העלילה של "אהבה ודעה קדומה" מאת ג'יין אוסטן עוברת מהפך. היא מסופרת בגוף ראשון מפיו של מר דארסי, שאינו מרחם על עצמו ומנציח את רגשותיו לטוב ולרע מאוד. לפעמים נסחף בפחד מפני דחייה, לפעמים מכה על חטא ונוזף בעצמו – וכל הזמן מתלבט, מהסס, מגמגם משהו. אין אנגלי ממנו, אין גבר מסקרן ומושך ממנו.

תנו לאישה את מר דארסי – והיא תגשים את מאווייה. קראו את הספר – ותתאהבו בו.

הסקירה שלי:

עוד ספר שגיליתי עליו במקרה כמו – יומניה האבודים של ג'יין אוסטן. כמעריצה גדולה של הספר – גאווה ודעה קדומה – היה מאוד מסקרן לקרוא את הסיפור מנקודת מבטו של מר דארסי.

את תקציר הספר אין טעם שאספר לכם הרי מדובר באותה עלילה אהובה של הספר האלמותי גאווה ודעה קדומה רק שכאן אנו מגלים את הסיפור מנקודת מבטו של מר דארסי ולומדים עליו יותר, על רגשותיו, מחשבותיו וכל מעשיו מהרגע שהתעניין באליזבת. בספר הזה אנו מקבלים גם הצצה קטנה לתקופה של כמה חודשים שאחרי החתונה.

אז מן הסתם שאת העלילה ואת הדמויות אהבתי, בכל זאת מדובר במר דארסי ובאליזבת!
היה מאוד נחמד להכנס לעולם שלו ולראות מה קרה איתו בזמן שאנו יודעים מה עובר על אליזבת.

ההצצה הזו הייתה בהחלט מעניינת וקצת מפתיעה כיון שאנו יודעים כמה קר דארסי מתייחס לאליזבת כמעט לאורך כל הספר ופתאום בום מציע לה נישואין וכאן אנו מגלים בדיוק מתי הכל התחיל, מתי הוא התחיל להרגיש, מה זה הדבר שהוא מתחיל להרגיש, מתי זה מתעצם והאם הוא באמת היה כזה אדיש, קר ומנוכר.

אז מר דארסי הוא מר דארסי והוא שובה לב בדיוק כמו שהיה בספר המקור ואולי רק קצת יותר כיון שבמקרה הזה יותר קל לנו לסלוח לו אחרי שאנו יודעים מה הוא מרגיש וחושב.
כאן אנו קוראים על המחשבות שלו, הייסורים שלו ובליל הרגשות שיש בו בגלל אותה בחורה שכלל לא ציפה שתעניין אותו.

הספר כתוב יפה, ממש ברוח התקופה. חלק מהדיאלוגים (שלא היו מוכרים מספר המקור) בהחלט היו מתאימים לאופי הדמויות שהכרנו וזה בעיניי היה מאוד מוערך.

לאוהבות ג'יין אוסטין וגאווה ודעה קדומה – אני ממליצה בחום!

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן