ראיון עם הקריינית דז'ירה קאטצ'ום

אודות הקריינית:

כבלוגרית, סופרת וקריינית של עולם הספרים, דזירה רצה את כל הסולם, ויודעת את היתרונות והחסרונות של בניית סיפור מהיסוד. עם שפע ניסיון, היא מסוגלת לספק הופעה ווקאלית שתשמח סופרים ומאזינים כאחד.

תוך פרק זמן קצר, דזירה הצליחה לבנות מותג המוקדש לאהבתה ולתשוקתה להחיות דמויות וסיפור של סופרת עם גישה קפדנית של לימוד, מחויבות והתלהבות מהתעשייה. דזירה קריינה לסופרים הנמכרים ביותר, כולל הסופרת רבי המכר הבינלאומית L.J. Shen, כמו גם, הסופרת במקום הראשון של ניו יורק טיימס, וול סטריט ג'ורנל ורבי המכר של USA Today הסופרת Vi Keeland.

המחברים יהיו נרגשים מהמסירות של דזירה לסיפורים ולדמויות שלהם; היא לומדת כל אחד בקפידה כדי לספק ביצועים איכותיים שילכוד את המאזינים ויחבר אותם.

המפיקים יכולים לסמוך עליה כדי להבין את הקריטיות של מועדים וידע מיומן של התחום והתעשייה, כך שכל פרויקט יועבר בזמן ובביצועים בטוחים שיזכרו.

שאלות לקריינית דז'ירה קאטצ'ום

1 – איך הגעת לקריין דווקא רומנים רומנטיים?

זה די הזוי, אבל אני אנסה לסכם. בעיקרון, אני אוהבת רומנים רומנטיים. אני כל כך אוהבת אותם שבשנת 2015, פתחתי ערוץ booktube והתחלתי לסקור את הרומנים והסופרים האהובים עלי. ואז בשנת 2018, העזתי להכנס לעולם ההוצאה לאור עם ספר הבכורה שלי. לאחר שכבר הייתי מאזינה נלהבת של ספרי שמע, הכנסת הספר שלי לאודיו הייתה הצעד הגדול הבא. כדי לחסוך בעלויות, בחרתי לנסות את כוחי בקריינות, תמיד רציתי לעשות את זה, אז למה לא עם ספר משלי, נכון? אם אני מפשלת, לא נורא. אבל, כפי שהתברר, מצאתי את הייעוד שלי. ולמרות שמאז התרחקתי מעולם ההוצאה לאור, קריינות באמת היא הגשמת החלום שלי.

2 – האם יצא לך לקריין ספרים מז'אנר אחר?

התמקדתי בעיקר ברומנטיקה, אבל קריינתי כל מיני תתי ז'אנרים. אני אשמח להיכנס ליותר פנטזיה ו-LitRPG פשוט נשמע כמו הדבר הכי מגניב אי פעם. הלב החנון שלי צריך את זה בחיים שלי.

3 – מהו הספר הכי קל / כיף שקריינת?

אלוהים, זו שאלה קשה, אבל אני חייבת לבחור ב- Reckless Miles מאת קלייר קינגסלי. זה היה הספר הראשון שיצא לי לקריין יחד עם סטיבן דקסטר המדהים, וזה פשוט היה הכי כיף להקליט אותו. לקלייר יש באמת דרך לכתוב צחוקים וגיבורים שנונים שיכולים להמיס את התחתונים שלך וגם להצחיק אותך באותו רגע. כל כך כיף לקריין את זה.

4 –  מה היה הספר / דמות הכי קשה שיצא לך לקריין?

הספר Briar Dillon from Damaged מאת Layla Frost. חד משמעית. הרגשתי חשופה כשקריינתי את בריאר. כאילו המוח שלה ושלי היו אותו דבר. הרגשות והמחשבות שלה לפעמים שיקפו את שלי בשלב זה או אחר. אז כדי לתת אותנטיות אמיתית בקולה בריאר, באמת הייתי צריכה לחפור עמוק במקומות שלא הייתי בהם זמן מה. לבריאר יש מקום מאוד מיוחד בלב שלי.

5 – מהם ההכנות שאת עושה לפני כל עבודה? האם את קוראת את כל הספר מראש? האם את עושה חזרות בקול רם לפני ההקלטה עצמה?

לא פעם, אני מגלה שקריאה של כל הספר מראש מאפשרת לי יותר מדי זמן להתיישב ולתרגל רגשות וצלילים בתוך הדמויות והסיפור במקום לתת לו לזרום באופן טבעי. לדעת מידע כמו מבטאים, גילאים, סוג אישיות, אידיוסינקרטיות ווקאליות, הם כל הדברים הדרושים לדעת לפני ההקלטה. אתה לא רוצה לעבור 75% דרך פרויקט שקריינת את זה במבטא אמריקאי רגיל רק כדי לגלות שזה טקסני או בריטי. אבל אני כן אוהבת לשמור על הרגש גולמי וחסר חזרות, אז אני לא קוראת את הפרקים שאני מקליטה עד לאותו היום. ככה אני יודעת מה קורה, אבל הכל מאוד טרי ללא זמן לחשוב יותר מדי או לעבד.

6 – האם יש ז'אנר / ספר / דמות שאת לא מוכנה לקריין?

העובדה שבסיפורת, יש אפשרויות בלתי מוגבלות של סוגי דמויות, קשתות, אישיות וכו', אני בדרך כלל לא אוהבת פשוט לוותר על דמות אם אני רק יודעת או שמעתי עליהן מעט מאוד. גם אם אני לא בהכרח מסכימה עם הדמות, זה בסדר. בכל הנוגע לז'אנרים אחרים: ספרי עזרה עצמית, אולי? ספרי עיון לא ממש מושכים אותי. יש המון עולמות ודמויות כיפיות בסיפורת.

7 – כמה זמן לוקח לך להקליט ספר שלם?

אני חושבת שיש לי בערך אותו יחס כמו רוב המספרים האחרים של זה לוקח שעתיים עבור כל שעה אחת של אודיו. אבל, זה כמובן תלוי ביום. לפעמים יש לי יום ממש חלק עם מעט מאוד פספוסים ואני מרגישה מדהים, ואז בימים אחרים אני מטילה ספק ביכולת שלי בשפה האנגלית.

8 – האם את עובדת על יותר מספר אחד במקביל?

כמעט אף פעם. זה יכול מהר מאוד לבלבל. בנוסף, אני מעדיפה שכל המיקוד והאנרגיה שלי יהיו בחלל האחד הזה במקום לחלק בין כמה. זה נעשה מתיש, ובמקרה שלי, גיליתי שזה יכול להוביל לשחיקה.

9 – מהו הז'אנר שאת אוהבת לקרוא בזמנך הפנוי?

אני חובבת רומנטיקה עד היסוד שלי. תנו לי את כל סיפורי האהבה. מיה שרידן? כן בבקשה. לורן רו? כל היום. פנלופה דאגלס? כן!

10 – האם יש סופר/ת שאת אוהבת לעבוד איתו/ה במיוחד?

בכנות? אני זוכרת היטב שעברתי חוויה מאוד מיוחדת בהקלטת כמעט כל ספר, עד כה. כל הסופרים היו כל כך נפלאים ואדיבים, שרבים מהם הערצתי במשך שנים לפני שהפכתי לקריינית, וזה עדיין מטורף בעיני שניתנו לי הזדמנויות מדהימות כל כך לקריין עבור האנשים המדהימים האלה. אהיה אסירת תודה לנצח להם, לשותפים שלי לקריינים, למאזינים, לבלוגרים, למפיקים ולכל מי שמעורב בעולם ספרי האודיו הרומנטיים.

חלק מספרי השמע של הקריינית

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן