מפורסמת בעל כורחה – אורלי קראוס ויינר

תקציר:

אבישג (שוגי) סורקין האמינה בתמימותה כי הגיעה אל המנוחה והנחלה כשבקיץ אחד היא גם זוכה להצעת נישואין מבן זוגה האהוב וגם מגשימה את חלומה להפוך למחנכת בתיכון שבו היא מלמדת. אך בערב חתונתה, ממש לפני החופה, בועת האושר הזאת מתנפצת כשהיא מגלה שחתנהּ בגד בה יומיים קודם עם חברתה הטובה ביותר.
בזעם בלתי־ נשלט היא לוקחת את המיקרופון, משתפת את האורחים במה שקרה, מבטלת את החתונה ונמלטת מהמקום. אבישג מנסה לאסוף את רסיסי לבה השבור ולהמשיך בחייה, ומתנחמת במחשבה שלפחות תזכה בתפקיד המחנכת שלו ייחלה. 

אלא שאז מתברר שסרטון פיצוץ החתונה, שצולם בלא ידיעתה, הועלה לרשת, נעשה ויראלי ושבר את כל שיאי הצפייה ביוטיוב – מה שגורם למנהלת התיכון לשקול מחדש את החלטתה לאפשר לה לחנך כיתה. במאמציה לשקם את חייה ואת האמון שהיא רוחשת לבני אדם עוברת אבישג מסע ארוך ומטלטל, שבמהלכו היא מגלה עד כמה הדרך לחיים חדשים עוברת במחוזות חייה הקודמים, וכיצד אהבה, מסירות ובגידה שזורות לפעמים יחדיו לפי הפרד.

הסקירה שלי:

חשוב לי להדגיש מראש, ייתכן וחלק מהסקירה יכולה להיחשב מעט כספויילר למישהו שרוצה להגיע "נקי" לקריאה. אבל אציין גם כי בעיניי התקציר הכתוב בגב הספר היה צדדי ולא מדויק.
את הספר קניתי כי הכריכה נראתה מעניינת וכך גם התקציר. חיפשתי רומן קליל שיהיה קצת שונה ולא יציג את אותו טמפלט קבוע של גיבור עשיר שמעולם לא התאהב עד ש… וגיבורה ש"מעולם לא הרגישה ככה" ופתאום הם חיו באושר ועושר.
אממה, הספר הזה בכלל לא היה סוג הרומן שחשבתי שיהיה. הספר הזה הוא פחות רומן רומנטי ויותר רומן מותח. או לפחות מתיימר להיות.
הספר מספר על הגיבורה בשם אבישג (שוגי) שבערב החתונה גילתה שבן זוגה (אסף) שכב עם החברה הכי טובה שלה (סתיו). אבישג, הגיבורה, אסף וסתיו היו מיודדים שלושתם בזמן הצבא והיו כמו צמד חמד (רק בשלישייה) של חברים שהתחילה בידידות וחברות טובה שהתפתחה לזוגיות בין אבישג ואסף.

במהלך הספר, המחשבות של אבישג הן כעס ואי יכולת לסלוח לאסף על מה שעשה וגם לא לחברתה הטובה, סתיו. ההתפרקות של אבישג בערב החתונה, כאשר ניגשה לרמקול והכריזה קבל עם ועדה שהחתן, אסף, שכב עם חברתה הטובה, סתיו שאף הייתה אמורה לנהל את הטקס כטקס אזרחי, צולמה ע"י אחד האורחים והועלתה ליוטיוב ובין לילה קיבלה המוני צפיות וחשיפה ענקי ברשתות החברתיות. הפרסום המידי לא היה טוב לאבישג בגלל העובדה שהיא בדיוק אמורה לקבל הסכמה להיות מחנכת בתיכון מוכר ומוערך בתל אביב.
עקב הוויראליות של הסרטון, המוני כתבים מנסים להשיג ראיון אישי מאבישג והיא מצידה מתחמקת ומנסה להעביר את העניין לחברה הבוגדת. כאשר היא מצליחה והכתבים באמת מכתרים את סתיו, אבישג מרגישה רע על המצב ומתחרטת שהסיטה את האש. במהלך הספר, ועוד לפני שאני מגיעה לדבר על הדברים הפחות אמינים והגיוניים בספר, אבישג מתארת את אסף (בן זוגה לשעבר) כמישהו שכלל לא התאים לה. לא לאופי, לא לאורך החיים ולא ליחסי רומנטיקה שהיא הייתה רוצה שיהיו לה ובכך הקורא מרגיש מעין "הקלה" שהגבר שבגד בה, כלל לא היה מתאים לה ושהגבר הנוסף בספר (כן, יש עוד אחד) יהיה ה-גבר בשבילה.

פה אני אסייג ואגיד שהגבר הנוסף שאבישג הכירה לאחר המקרה, מההתחלה גרם לי להרים גבה לא פעם ולא פעמיים בהתנהגות שלו. אני כן יכולה להבין שגבר יכול להתאהב בקלות, להראות דאגה ואהבה ולהיות רומנטיקן אבל המעשים שלו והמילים שאמר בחור מס' 2, היו קצת לא אמינים וקצת גרמו לי לתהות לגביו.
אבישג נכנסת לתסבוכת כאשר היא מגלה שיש משהו "לא כשר" באחיו של הבחור השני ומכאן הופכת הסאגה של הספר למותחת. שוב, היא אמורה להיות מותחת, אני באופן אישי לא הרגשתי שיש פה מתח, רק ניסיון לגרום לקורא להיכנס למתח.
במקביל לאירועים שקורים לה, אבישג נתקלת ביומן של סבתא שלה בדירה בה היא גרה ושם היא קוראת על חייה של סבתה מהרגע שעלתה לארץ ומגלה שגם סבתה הסתירה דברים מהמשפחה של אבישג ולא רק ואיכשהו כל הסיפור של סבתה מתחבר ומתקשר בצורה שבעיניי לא מאוד אמינה לדברים ה"לא כשרים" שגילתה על אחיו של בחור מס 2.

אני לא אגיד איך נגמר הספר אבל אני כן אגיד שהסיום שלו והקשרים הרומנטיים שנרקמו במהלך הספר בין חלק מהדמויות היו לא ריאליים בעיניי. סיום הספר, על אף שהוא מוגדר כ"סוף טוב" למעשה גרם לי לחשוב שכל מה שאמרה הגיבורה ואף הרגישה (ע"פ התיאורים שלה לאורך הספר) היו לא אמתיים כיון שהם התנגשו מאוד מול האירועים שקורים בסוף הספר.

לא יודעת אם אני יכולה לומר שאני לא ממליצה על הספר הזה בפה מלא – יש בו רעיון מגניב של רומן מותח אבל דעתי האישית, משהו שם נפל וקצת התפקשש ויצר אי אמינות בעיניי.

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן