החיים הלא כל כך מושלמים שלי - סופי קינסלה

תקציר:

לכל מקום שאליו קייטי ברנר מביטה, מישהו אחר חי את החיים שהיא הייתה רוצה לחיות. חייה של קייטי, לעומת זאת, הם מאבק יומיומי; היא גרה בדירה לונדונית מעופשת וקטנטנה, מנסה להשתלב חברתית במקום העבודה שלה, וגם התחום הרומנטי מסרב להאיר לה פנים. את הנחמה שלה היא מוצאת בהעלאת תמונות מלבבות (ולא כל כך מציאותיות) של חייה לאינסטגרם, במטרה להשיב מעט מכבודה העצמי האבוד.
אך בדיוק ברגע בו נדמה שקייטי מתחילה למצוא את מקומה, הגרוע מכל קורה. הבוסית שלה – דמטר פרלו המושלמת, שגרה בדירה מושלמת, לובשת בגדים מושלמים, נשואה לבעל מושלם ואמא לילדים מושלמים – מחליטה לפטר אותה. קייטי השבורה חוזרת לגור בחווה של הוריה בסומרסט וחייה בלונדון נדמים כזכרון רחוק, עד שמפגש מחודש ומקרי עם דמטר ועם הסודות שהסתירה גורם לה להבין שהיא חייבת לבחון מחדש את ההנחות שלה לגבי מהם באמת חיים בעלי משמעות.

הסקירה שלי:

את הספר הזה רכשתי בגלל התקציר והכריכה – אהבתי מאוד את הכריכה וגם התקציר סיקרן אותי. הרגשתי שאין פה תבנית מוכרת של רומן וזה כמובן עניין אותי.

אז בהתחלה היה קשה לי להישאב לספר, הוא כן היה מעניין, הוא כן היה נחמד אבל לקח זמן עד שדברים קרו בו.
הספר מספר על קייטי שהיא מצד אחד פייטרית לא קטנה – עוברת ללונדון למרות הקושי, מנסה להתקבל למקום עבודה שהיא רוצה ולמרות התפקיד הזוטר שלה והערך הירוד שלה, היא לא מפסיקה לחשוב ולשאוף גבוה.
מצד שני, היא דיי פסימית, חושבת שלכולם יש חיים מושלמים ורק היא מסכנה ועלובה.
החזרה לחווה של בית הוריה בהחלט נתנה לה כמה פרספקטיבות לחיים אבל לא רק…
בנוסף, זכינו להכיר את אביה, אהבתי מאוד את הגישה שלו. הוא איש כלבבי בהחלט.
מוסר ההשכל בסיפור הזה הוא כל כך רחב.
הוא לא מבהיר לנו רק על האופן בו אנחנו תמיד חושבים שהדשא של השכן ירוק יותר ולא רק על האופן בו אנו מסתכלים על אנשים מהצד ובטוחים שאנחנו יודעים עליהם הכל, היה שם מוסר השכל כל כך רחב ומלא רבדים שבאמת הרגשתי שאני לומדת משהו מהספר הזה.

אהבתי את הבלאגן שהספר הזה הציג, אהבתי את הנקמנות של קייטי ואת היכולת שלה להבין (גם אם מאוחר) את הטעויות שלה ובכללי מאוד אהבתי את כל הדברים (שטויות גם) שרצו לה בראש.

אני חושבת שהספר הזה לא רק טוב ומומלץ, הוא גם חשוב ופוקח עיניים.

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן