בת הים - קיארה קאס

תקציר:

קיילין היא בת־ים. לא, אין לה סנפיר במקום רגליים והיא לא גרה בארמון במעמקי הים.

היא נערה רגילה, חוץ מכמה הבדלים: היא יפה בצורה שקשה לעמוד בפניה, אסור לה לדבר כי קולה יכול להרוג, ואחת לכמה חודשים היא נדרשת להיכנס עם אחיותיה בנות־הים למעמקי האוקיינוס, לשיר בקולה הקטלני ולהטביע ספינות על אנשיהן.

אבל יום אחד קורית תקלה. קיילין פוגשת את אקינלי, סטודנט מקסים שלא נרתע מהבחורה האילמת שלפניו.

התאהבות לא אמורה להיות חלק מחייה של בת־ים. קיילין מנסה להיאבק ברגשותיה, לנתק מגע, לא לחשוב, לא להרגיש, אבל הזרמים והמערבולות שהיא נאבקת בהם חזקים יותר דווקא מחוץ למים.

הסקירה שלי:

את הספר הזה רכשתי מיד כשהוא יצא. אהבתי את ספריה הקודמים של הסופרת (סדרת המועמדת וסדרת היורשת) והאמת ששמחתי מאוד לראות שיש לה ספר שונה מהסדרות הקודמות שלה. קיארה קאס כותבת פנטזיות בעיקר (לפחות ע"פ ספריה שציינתי למעלה).

הספר מספר על קיילין, בת ים – הייתי אומרת שזה ממש כמו הסיפור שכולנו מכירים אבל לא כך הדבר כלל. קיילין לא יכולה פשוט לצאת מהמים בתמורה לקולה – כמו בת הים שאנו מכירים.
קולה של קיילין הורג אנשים. קיילין ואחיותיה בנות הים נקראות אחת לכמה זמן למעמקי הים בכדי לשיר ולמשוך קורבנות אשר נמצאים בספינות השטות מעליהן.
לקיילין והבנות יש רגליים ולא סנפיר והן כן יכולות לצאת מן המים. הן גרות בבתים רגילים ואפילו מדברות אחת עם השנייה רגיל ובכל זאת נזהרות לעולם לא לדבר עם מישהו מבחוץ ולא לתת לאף אחד לשמוע את קולן.

כאשר קיילין פוגשת במקרה באקינלי, הוא חושב שהיא סטודנטית אילמת ומנסה להתחבר אליה.
הרגשות שעוברים על קיילין חדשים לה, היא אינה מכירה אותם והיא נלחמת בהם בכל כוחה.

אז נכון, מדובר בסיפור פנטזיה המזכיר את סיפורי האגדות של דיסני שגדלנו עליהם…
אבל גם אם אהבנו בילדות את הנסיכות של דיסני, אין סיבה שגם היום לא נוכל לאהוב סיפור אהבה אגדי שכזה.
כל סיפורי הנסיכות שגדלנו עליהם היו בגדר הפנטזיה ולמרות זאת כולנו אהבנו אותם, ולא רק אנחנו, דורות שלמים גדלו ועדיין גדלים על הסיפורים האלו.

אז אפשר למתג את הספר הזה כסיפור דיסני עכשווי.
ואולי בגלל זה שאני בגיל אחר ובמקום אחר, ההרגשה היא שהסיפור הזה מגיע אליי אחרת, הוא נוגע בי בצורה שונה מאשר ילדה שצופה באגדת נסיכות.
אני יכולה כמעט להרגיש את הרגשות של קיילין, אני מתחברת לניסיון שלה להבין את הכאב והקושי וגם הפחד שהיא חווה. אני כואבת איתה, כועסת איתה וגם מתאהבת יחד איתה באקילו טוב הלב.

נכון, זה ספר פנטזיה אבל גם בגיל מבוגר אפשר ליהנות מפנטזיה שמחממת את הלב שלוקחת אותנו קצת מעבר למציאות היומיומית שלנו.

ספר טוב ומרגש – אני ממליצה

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן