הדירה ברחוב אמלי - קריסטין הרמל

תקציר:

כשרובי הנדרסון נישאה לצרפתי מרסל בנואה, היא הייתה בטוחה שמצאה את האושר. היא עוזבת את קליפורניה ועוברת להתגורר בעיר חלומותיה פריז, בדירה ברחוב אמלי המשקיפה אל מגדל אייפל. אבל חייה החדשים והמאושרים מקבלים תפנית מטרידה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה וכיבוש פריז בידי הגרמנים.
בצל ענני המלחמה יוצרת רובי קשרים אמיצים עם שרלוט, בת השכנים היהודיה, ויחד הן נשבעות לעשות כל שביכולתן על מנת לעזור לכוחות הטוב לנצח את כוחות הרשע. בתוך כך הן מגלות שגם באחת התקופות הקשות והאפלות בהיסטוריה, מצליחים האור והאהבה לחדור מבעד לסדקי החשיכה ולאחות לבבות שבורים.
הדירה ברחוב אמלי הוא רומן היסטורי עשיר, מרגש וסוחף המבוסס על דמויות היסטוריות אמיתיות ונשאר עם הקוראים זמן רב אחרי סיומו.

הסקירה שלי:

ספר חדש של קריסטין הרמל יצא ואני לא ארכוש אותו?
הספרים שלה תמיד עושים לי טוב למרות שחלקם כואבים ומחזירים אותנו לתקופה אפלה אבל תענוג לקרוא את ספרייה.

הדירה ברחוב אמלי הוא עוד ספר מפרי עטה של קריסטין הרמל, גם פה היא לוקחת אותנו אחורה בזמן אל מלחמת העולם השנייה. פה אנו קוראים על סיפור גבורה של אישה בשם רובי, אמריקאית אשר עברה להתגורר בפריז בעקבות בעלה והנסיבות העכורות של המלחמה לא פסחו על ביתה. אמנם היא אינה יהודייה אך שכנתה שרלוט היא כן ושתיהן חוברות יחד ומנסות לעשות כל מה שהן יכולות כדי לסייע לטובים לגרש את הרעים.

רובי היא קודם כל בן אדם רחום ומבין, היא עוצמתית כל כך ורגישה כל כך. הכוחות שהיא שאבה מעצמה הם לא דבר של מה בכך. הקשים שהיא עברה והאבדן שהיא חוותה רק חישל אותה ובזכות האומץ שלה היא הצליחה לסייע לכוחות הטובים להמשיך ולהלחם.
גם העובדה שהיא חברה לשרלוט היהודייה העלו את ערכה בעיניי.
הרצון לעזור ולסייע לנרדפים ול"נחותים" באותה העת דווקא מאלו שאינם היו יהודים ולא נרדפו בעצמם זה דבר שתמיד מרגש לקרוא וזה ומפעים שהיו אנשים כאלו.

גם את שרלוט אהבתי, אמנם היא הייתה רק ילדה כשהמלחמה החלה אבל כמו הרבה ילדים אחרים שבגרו בין לילה בלית ברירה, גם שרלוט.
ולמרות מה שקרה לה ולמרות האובדן האישי שלה, היא לא ברחה ולא נכנעה לרוע שאפף אותה, היא נלחמה והיא הצילה אחרים למרות שהיא זו שהיה צריך להציל.

הסיפורים של קריסטין הרמל תמיד מעלים בי תחושת גאווה, תחושה של תקווה ושל אמון.
היא מספרת על תקופות רעות שהיו ותמיד מוצאת את האור הקטן הזה שליווה אנשים רבים ועזר להם לצאת מהתופת בצורה כזו או אחרת.
אז גם הספר הזה לא אכזב ואני בהחלט ממליצה עליו!

שתף סקירה

Facebook
WhatsApp
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן