אשתו של מגדל התה - דיינה ג'פריס

תקציר:

סיפור אהבה אפוף סודות ושקרים בציילון של ראשית המאה העשרים

גוונדולין הופר בת התשע־עשרה יוצאת לחיים חדשים. היא מפליגה בספינת קיטור מאנגליה לציילון כדי להתאחד עם הגבר שלו נישאה בנישואי בזק. אך לאכזבתה, בעלה הטרי לורנס נראה מרוחק ועגמומי ושקוע רובו ככולו בעבודה. גוון הסקרנית ומלאת החיים מגיעה אל ביתה החדש והמפואר, השוכן בלב מטעי התה שמהם עושה בעלה את הונו, ומגלה משרתים מסתוריים, דלתות נעולות וארגזי מטען מאובקים הצופנים בחובם רמזים לאירועים מן העבר שמישהו כנראה רוצה מאוד להסתיר.

כשגוון נכנסת להיריון האושר מציף אותה ואת לורנס, ובני הזוג מצפים בקוצר רוח להולדת התינוק או התינוקת. אך כשהמיילדת מביאה אל היולדת את פרי בטנה, על האישה הצעירה להגיע להחלטה נוראה — החלטה שיהיה עליה להסתיר מבעלה בכל מחיר ואשר תשפיע על מהלך חייה לעולמים.

הסקירה שלי:

את הספר הזה קראתי לפני מספר חודשים ובגלל שהוא היה שונה ומעניין, רכשתי גם את הבא אחריו – בתו של סוחר המשי – של אותה סופרת.

הספר מספר על גוון אשר מגיעה לצילון מאנגליה לאחר שהתחתנה וכאשר היא מגיעה לביתו המפואר של בעלה, היא מגלה שיש לא מעט סודות שאופפות אותו ואת ביתה החדש.
כמו למשל – מה קרה לאישתו הראשונה של לורנס ולבנו? כיצד הם נפטרו ומדוע הוא אינו משתף אותה בזה? לאן הוא נעלם ומדוע יחסי האישות ביניהם לא דומים ליחסים של זוג טרי שרק התחתן?
בנוסף לכל הסודות היא מרגישה שבעלה קרוב ורחוק לסירוגין והיא מרגישה שהיציבות בזוגיות שלהם לא קיימת והיא לא מבינה מדוע. היא מרגישה בודדה וכאשר היא נקלטת להריון היא מרגישה שמחה ומפוחדת גם יחד.

בספר הזה יש כל כך הרבה דברים שצריך לזכור, מצד אחד הוא נראה פשוט אך שצוללים לספר מגלים הרבה מאוד דברים. את חלקם אהבתי ועל חלקם ממש כעסתי. הספר הזה הוא לא מה שמצפים מרומן רומנטי להיות.
בספר היו תיאורים מעניינים של צילון שבאמת משכו אותי אחורה בזמן, ואזכור כל גידול והכנת התה גרמו לי לרצות לשתות רק תה (לתקופה קצרה – כי אי אפשר בלי קפה) אבל מעבר לזה היה שם סיפור שאמנם התחיל איטי – הוא היה מרתק, מעניין ובכלל לא צפוי.

ליבי יצא אל גוון ובאמת שהרגשתי את פגיעותה ובדידותה.
גוון ניסתה להשתלב במקום בו הרגישה זרה והיא הקימה מטע גבינות משלה וניסתה כל שיכולתה להתעלם מהבדלי המעמדות אשר היו קיימים באותה התקופה.
בנוסף, היא מתמודדת גם עם בת משפחה שמנסה להרוס את הקשר בינה לבין בעלה ואז כאשר מגיעה הלידה שכל כך ציפתה לה והיא רואה את פרי בטנה היא מגיעה להחלטה נוראית שהיא מסתירה מבעלה ויודעת שזה ילווה אותה לכל חייה…

בסקירה שלי יש כל כך הרבה כתיבה כללית ומסתורית כי בספר הזה יש כל כך הרבה עניין ואני חושבת שכדאי שתקראו אותו בעצמכם בלי הרבה מידע מקדים.

אני כן יכולה לומר שהספר הזה התחיל לאט, לקח לי זמן להתחבר ולהבין שיש פה מעבר אבל כאשר נכנסתי לעומק הספר, הכל היה מושך – החל מהתיאורים ועד למעשים ולתככים ולסקרנות ולסודות – הספר הזה ריתק אותי!

זה לא ספר רומן רומנטי רגיל ושטחי – יש בו הרבה ואני ממליצה עליו לכולם.

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן