לכל הבנים שאהבתי פעם - ג'ני האן

תקציר:

מה‭ ‬יקרה‭ ‬אם‭ ‬כל‭ ‬הסודות‭ ‬שלך‭ ‬ייחשפו‭ ‬פתאום‭ ‬דווקא‭ ‬לעיני‭ ‬מי‭ ‬שהכי‭ ‬פחות‭ ‬אמור‭ ‬לראות‭ ‬אותם‭?‬

ללארה ג'ין יש קופסה שקיבלה מאִמה לפני מותה, והיא מלאה במכתבי אהבה. לא מכתבי אהבה שקיבלה, אלא כאלה שכתבה בעצמה, לכל אחד מהבנים שבהם הייתה מאוהבת בסתר. היא מעולם לא התכוונה לשלוח את חמשת המכתבים האלה. הם פשוט היו הדרך שלה לתת דרור לליבה.
אבל יום אחד היא מגלה שמישהו מצא את הקופסה הסודית שלה ושלח את המכתבים שלה לכל אחד מהבנים שאהבה פעם. כן, בדואר. עם מעטפה ובול. כן, לכולם. בבת אחת.
מאותו רגע הופכים חיי האהבה של לארה ג'ין מכאלה שמתנהלים בעיני רוחה בלבד למציאותיים, פומביים ומטורפים על כל הראש. וכאילו זה לא מספיק, היא צריכה גם להתמודד עם אבא שלה, לבשל לכל המשפחה ולדאוג לשתי אחיותיה – הבכורה שנסעה ללמוד בחו"ל והקטנה שכל מה שהיא רוצה זה גור כלבים קטן. קצת יותר מדי בשביל תיכוניסטית בת שש־עשרה, לא? אז זהו, שזאת רק ההתחלה…

הסקירה שלי:

את הספר הזה רכשתי גם מאחד הירידים לאחר שראיתי את הסרט בנטפליקס ועניין אותי לקרוא גם את הספר.

הספר מספר על תלמידת י"א בשם לארה ג'ין אשר כתבה 5 מכתבים ל-5 בנים שונים שאהבה פעם ושמרה את המכתבים בקופסה בבית. כאשר כל המכתבים איכשהו נשלחים, דברים מתחילים להשתבש…

אז אמנם הספר היה מעט שונה מהסרט אבל זה הגיוני, בסרט הכל צריך להיות נוצץ והוליוודי ובספר יש קצת יותר הרגשה שדברים קורים ונבנים.
מבחינת הדמות של לארה ג'ין, אני חושבת שהיא מקסימה! האהבה שלה למשפחה שלה, האכפתיות שלה לאנשים שמסביבה יחד עם המתיקות שלה והביישנות שלה הפכו אותה למתוקה אמיתית.

במהלך הקריאה של הספר הצלחתי קצת להתבלבל בין מה שקרה או קורה (או אפילו יקרה) איתה ועם גו'ש או איתה עם פיטר. שזה מה שהיה שונה בסרט כיון ששם נתנו לזה יותר משקל וקלוז'ר מאשר בספר.
אז לא קיבלתי ממש סוף סגור כזה שמגישים לך אותו על מגש של כסף אלא סוף ספרותי שגורם לקורא להמשיך לחשוב לבד את המשכו של הסיפור.

כן הספר טוב, התחיל טוב והסתיים טוב אבל כאחת שאוהבת לסגור ספר עם סוף סגור, היה חסר לי קלוז'ר קטן ללארה ג'ין וגם לדמויות מסביב.

הספר הוא ספר נעורים קליל, נחמד שבהחלט כיף להעביר אילו את השבת.
ממליצה

שתף סקירה

Facebook
WhatsApp
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן