מילים ששמרתי בלב - הלן קאלן

תקציר:

ויליאם וולף עובד כבלש מכתבים במחלקת המכתבים המתים של מזרח לונדון. מדי יום הוא מנסה לפתור את התעלומות שמאחורי מאות מכתבים וחבילות שלא הגיעו ליעדם, ולסייע להם להשלים את מסעם. כשהוא מתחיל למצוא מכתבים אשר נכתבו על ידי אישה בשם וינטר לאהובהּ (שאותו מעולם לא פגשה), הוא משתכנע שלמעשה כתבה אותם עבורו. נישואיו של ויליאם מתפוררים, ומכתביה של וינטר מציעים לו מפלט ואפשרות רומנטית חלופית. הוא נקרע בין המציאות הקשה של מערכת היחסים הבעייתית שלו עם אשתו לבין הריגוש מאהבה חדשה עם וינטר, לו רק היה יכול למצוא אותה. בעזרת הרמזים ששתולים במכתביה מתחקה ויליאם אחר מה שעשויה להיות התעלומה החשובה ביותר שהתגלגלה לפתחו כשהוא נחוש לפצח אותה.

הסקירה שלי:

את הספר הזה רכשתי בשנה שעברה וקראתי אותו כמעט מיד. התקציר מאוד עניין אותי וזכרתי שהיו עליו תגובות טובות בקבוצות הספרים.

הספר הוא על וויליאם וולף בלש מכתבים אשר מנסה לפתור תעלומות של מכתבים וחבילות שמעולם לא הגיעו ליעדם. כשהוא נתקל במכתבים שנכתבו ע"י מישהי לאהובה (שהיא מעולם לא פגשה) הוא חושב שאולי הוא האדם אליו היא כותבת את המכתב ובצעד אמיץ הוא מחליט לחפש את האישה המסתורית.

על פניו, נשמע ספר שונה ומעניין. כזה שגורם לך לחשוב מיהי האישה שכותבת את המכתבים הללו, למה הנישואין של וויליאם מתפוררים ומהי בכלל העבודה המעניינת הזו – לפענח תעלומות מאחורי מכתבים ישנים… כן, נשמע בהחלט כמו מתכון לספר טוב.
אז בעיקרון, וויליאם כדמות – הייתה מעצבנת! איש עצוב וכבוי וגם שהוא כמעט ומתעורר עקב המכתבים – עדיין הרגיש לי שיש משהו בו לא פתור, לא ברור ולא מושך.
הסיפור עם אישתו גם לא ברור ממש. יש שם אהבה? אין? מה קרה ביניהם?
והסיפור שהוא לא הפסיק לחשוב ולהתעסק באישה המסתורית שזה הפך לאובססיה שלו לנושא הזה בכללי ולאישה עצמה אשר כתבה מכתבים לאהובה בפרט… לא הסתדרתי עם זה.
החיפוש התחיל כמעניין, הוא גם הגיע למקומות שנשמעו קסומים ומעניינים. כאלו שישפכו אור על כל הסיפור ועל התעלומה ושאולי יתנו לו נחמה אבל הם רק בלבלו אותו ואותי עוד יותר.
חוסר הביטחון שלו בכל צעד וחוסר ההבנה של – מה אתה רוצה?! – לא תרמו לכל העלילה.
קראתי את הספר הזה קצת במאמץ כיוון שמאוד רציתי להתחבר אליו ומאוד רציתי להבין אותו.
התקציר ישב לי בראש כתזכורת לכך שיש פה סיפור שיכול להיות מעניין.

לא משנה כמה ניסיתי (וניסיתי – קראתי אותו עד סופו!) סגרתי את הספר בתחושת החמצה ופספוס.
לא הרגשתי את הדמויות, לא התחברתי אליהם ולא הבנתי את כל העלילה שהייתה מאוד רדומה עם ניסיונות כושלים לסקרנות ומתחים. לא.

אז אני באופן אישי לא התחברתי ולכן לא יכולה להמליץ על הספר הזה.

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן