קארמה דפוקה - דוד ספיר

תקציר:

מנחת הטלוויזיה קים לאנגֶה קיוותה בכל לבה לזכות בפרס הטלוויזיה הגרמנית. עכשיו היא אוחזת בו בידיה. חבל שעוד בערב הניצחון היא נהרגת על ידי שרידים של תחנת חלל רוסית.

בעולם הבא מגלה קים שהיא אספה בחייה יותר מדי קארמה שלילית. הגמול על כך מגיע במהרה. היא מוצאת את עצמה בתוך בור, עם שש רגליים, מחושים וישבן אדיר ממדים: היא נמלה! אבל לקים אין חשק להמשיך לסחוב פירורי עוגות. חוץ מזה, היא לא יכולה להרשות שבעלה ימצא ניחומים בזרועות אישה אחרת. מה עושים? אוספים קארמה טובה כדי להתחיל לטפס בסולם הגלגולים!

הסקירה שלי:

את הספר הזה רכשתי מאחד הירידים ואני אפילו לא זוכרת אם שנה שעברה או השנה אבל אני זוכרת שהתקציר היה מאוד מעניין ושונה מכל תבנית.
אז אמנם לקח לי זמן להגיע אליו אבל לאחרונה אני מחפשת ספרים שיצחיקו אותי והספר הזה התאים לי.

הספר מספר על קים, מגישת תוכנית טלוויזיה מאוד פופולרית בגרמניה אשר מתה במפתיע וחוזרת לחיים כנמלה. קים נשואה לאלכס ויש להם ילדה בשם לולו ואחרי המוות שלה, קים מתחילה להרגיש שאולי הבחירות בחייה לא היו הכי מתאימות.

אז טוב, הספר הזה בהחלט שונה! שונה מכל מה שקראתי.
עניין אותי לקרוא ספר שיהיה בו נקודה של חיים אחרי המוות אבל לא בצורה כבדה אלא שיהיה הומוריסטי ונחמד והספר הזה בהחלט סיפק את הסחורה.
יש לי דעה מאוד מוזרה בנוגע לספר הזה… התחלתי אותו, הוא עניין אותי, המשכתי הלאה, קצת התבאסתי והרגשתי קצת בלבול וחוסר התלהבות ואפילו בשלב מסויים סגרתי אותו והתלבטתי אם להמשיך הלאה.
אז עשיתי משהו שלפעמים עוזר לי, פתחתי את הספר באחד מהעמודים האחרונים וחיפשתי משפט שיגרום לי להבין שהספר הזה כן שווה להמשיך אותו – ומצאתי (כן, אין לי בעיה של ספויילרים).

אז המשכתי את הספר ואני ממש שמחה שעשיתי את זה.
נכון, הוא מוזר, הוא שונה מאוד, הוא מדבר על חיים של אחרי המוות מנקודת מבט של אישה שנכלאה לגוף של חיה וזה מוזר והזוי אבל גם מעניין ומגניב.
ומה שהיה ממש יפה זה שלא רק שהדמות התפתחה ולמדה על עצמה משהו שבהחלט עשה לה טוב, הדמות גם גרמה לי לראות דברים בצורה אחרת.
לא רק לדמות היו לבטים לאורך הספר, גם לי.
למרות שהיא הופיע כחיה, היו לה מחשבות של הדמות הראשית, קים, וזה היה כמו להסתכל על החיים שלך מהצד ולהבין מה עשית נכון ומה לא. והכי חשוב, זה גרם לה להסתכל אחרת על האנשים שבחייה ולא רק ביחס לעצמה.

ובין לבין יש שם אפילו סיפור רומנטי חמוד ויפה שממש הרים את הספר בעיניי.

אז למי שרוצה ספר כזה שגורם לך לחשוב אחרת על החיים, לראות דברים בצורה שונה ואולי אפילו ללמוד איזה מוסר השכל, הספר הזה הוא בהחלט מומלץ.

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן