כורש הנסיך האחרון - יונתן ילון

תקציר:

לפני 2,600 שנה הקים כורש הגדול את האימפריה האדירה ביותר שנראתה עד אז והעניק ליהודים את הצהרת כורש.
אך מיהו כורש האיש? נסיך מקולל, שמיום היוולדו ריחפה מעליו נבואה מסכנת חיים; נער בעל יכולות יוצאות דופן ואומץ לב בלתי נתפס; וגבר הנחוש להילחם בעבור הצדק בכל מחיר, גם נגד הצבא החזק בעולם.

כורש הנסיך האחרון הוא רומן בדיוני המבוסס על אירועים אמיתיים, אשר שופך אור על אחד המנהיגים החשובים והחידתיים ביותר בהיסטוריה – והראשון שקידם זכויות אדם, שוויון וחופש דת. תמצאו בו קרבות מסעירים, דילמות מוסריות ודמויות בלתי נשכחות.

הסקירה שלי:

את הספר הזה קיבלתי בדואר בזמן שהייתי במחסום קריאה דיי רציני. לא הצלחתי לסיים אף ספר שהתחלתי אבל בכל זאת החלטתי להתחיל את הספר הזה.
כחובבת היסטוריה אמיתית (לא רק רומנים היסטוריים, אלא היסטוריה מכל סוג) התחלתי את הספר הזה בציפייה ותקווה שהוא יוציא אותי מן המחסום.

הספר מספר על כורש, שכולנו מכירים (או שלא?).
הספר אמנם מתבסס על אירועים אמיתיים שקרו אבל הסיפור בו הוא פרי דמיונו של הסופר.

אז הספר הזה בהחלט מגולל את חייו של כורש מהרגע בו נולד ועד לרגע בו מלך על ממלכת פרס.
הסיפור עצמו כתוב בצורה מעניינת וסוחפת. מאוד קשה לקחת נושא היסטורי שכזה ולהפוך אותו לרומן שגם ילמד אותנו דבר או שניים וגם יעניין אותנו.
לא יצא לי לקרוא ספרים על תקופה כזו קדומה אבל הספר הזה איכשהו בא לי בקלות.
אולי זה סגנון הכתיבה ואולי זה הנושא עצמו אבל באמת שהספר הזה גרם לי לרצות לדעת עוד ועוד על כורש ועל התקופה ההיא ואפילו זו שקדמה לה.
בואו נגיד שמיד לאחר שסיימתי את הספר, פתחתי את ויקיפדיה והתחלתי לקרוא כל מה שאפשר על התקופה ההיא שאני באמת כבר לא זוכרת הרבה ממה שלמדנו בבית הספר.

יותר מזה, הדבר שבהחלט לא ציפית לו זה שיומיים אחכ הדמויות עוד ישבו לי בראש. לא חשבתי שאני אחשוב על הדיאלוגים, האירועים שקרו, האכזבות והשמחה… והאמת, זה עדיין יושב אצלי בראש.
אני אוהבת את ההיסטוריה של עם ישראל ותמיד עניין אותי לדעת על תקופות עתיקות אבל לא חשבתי שרומן שכזה על כך יעניין אותי ויפתח לי את הרצון לדעת עוד.

אז לכל מי שאוהב היסטוריה, רומן מעניין ומסקרן (למרות שאנו יודעים את הסוף) – אני ממליצה בחום!

שתף סקירה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן