מה המספר שלך? - סופי קינסלה

תקציר:

פופי וויאט היא בת מזל ללא ספק. בקרוב תתחתן עם מגנוס, בן-זוגה המושלם, והחיים נראים טוב. אבל במהלך אחר צהריים גורלי אחד לא רק שהיא מאבדת את טבעת האירוסין היקרה שלה בעת תרגיל כיבוי אש במלון, אלא שבהמולה שמשתררת לאחר מכן, הטלפון שלה נגנב. בעודה פוסעת המומה בלובי היא מבחינה בטלפון שננטש בפח אשפה. היא מחליטה לקחת אותו. כעת תוכל להשאיר מספר למלון כדי ליצור איתה קשר כשימצאו את הטבעת שלה. מושלם!

טוב, כמעט מושלם – כי בעל הטלפון, איש העסקים סם רוקסטון, רוצה את הטלפון שלו בחזרה ולא מרוצה מכך שפופי קוראת את ההודעות שלו ומתערבת לו בחייו האישיים.

התוצאה היא רצף אירועים מצחיקים ובלתי צפויים כשפופי וסם נהיים מעורבים יותר ויותר זה בחייו של זה דרך אימיילים ומסרונים. בעוד פופי מלהטטת בין הכנות לחתונה, שיחות טלפון מסתוריות והסתרת העובדה שטבעת האירוסין שלה אבדה ממגנוס והוריו, היא מבינה ששום דבר לא יחזור להיות כשהיה.

הסקירה שלי:

אפשר להגיד שאני בשלבי שבירת המחסום שלי. אפילו בשלב מתקדם מאוד 🙂

את הספר הזה קניתי לפני כחודש או חודשיים בתקווה שאתחיל לקרוא אותו ואצליח לצאת מהמחסום שהיה לי. זה לא קרה. הספר הונח בספרייה (שאני ממש חייבת לסדר מחדש) ולא התקרבתי אליו.

רכשתי אותו כי אני מאוד אוהבת את הספרים של סופי קינסלה. הספרים שלה תמיד היו קלילים, כיפיים, משמחים וכאלה שפשוט זורמים לך בקריאה.

גם בספר הזה – היא לא אכזבה… אבל.

אני אתחיל בסקירה ואסביר את ה"אבל" שכתבתי בהמשך.

הספר מתחיל בסקרנות. התחלתי לקרוא אותו בתקווה שאעבור 4-5 עמודים ובלי ששמתי לב עברתי כמעט 50! 

הגיבורה, פופי, היא נהדרת, היא חמודה והיא אמיתית. כמעט. היא כמעט אמיתית כי היא עושה קצת יותר מידי בשביל שאחרים יאהבו אותה. בשביל שאחרים יאשרו אותה. אז לפעמים האמת שלה קצת בורחת.

אבל היא מהאנשים שהייתי רוצה מסביבי בגלל שהיא כל כך חיובית.

סאם – אני לא מרגישה שאני יודעת עליו יותר מידי בשביל לסקור עליו כדמות אבל ממה שכן נתנו לנו הצצה אליו, כמובן שאהבתי אותו. הוא קצת סודי, קצת קשוח אבל בסופו של דבר מתגלה כאדם נעים, חבר אמיתי ורגיש כשצריך.

אהבתי את ההיכרות שלהם. זה בהחלט היה קצת שונה מכל הספרים שקראתי בעבר. ומה שעוד מאוד אהבתי בספר שהגיבור, סאם, לא בעלים של חברה! הוא לא הקים את החברה בעשר אצבעות והוא לא יורש הון ומנהל את החברה של אבא שלו. הוא לא מתנהג כעשיר מסריח שכולם חייבים לו את כל העולם ואין לו סוד שגרם לו לטראומה וצלקת לכל החיים – תודה לאל, הבן אדם נורמלי!

וגם הגיבורה, היא לא מוצגת כענייה אלא כאדם מהשורה בדיוק כמו סאם.

וזה היה שינוי מרענן וכיפי לקריאה.

כבר כתבתי בכמה מהסקירות שלי שאני אוהבת ספרים שיש בהם התכתבויות – מיילים, מכתבים או סמסים וזה היה ספר שכמעט כולו כזה. אז כמובן שזה הוסיף עוד נקודה חיובית לספר מבחינתי.

הספר הזה סקרן אותי ואני לא מרגישה שאני יודעת עדיין הכל על הדמויות ועל החיים שלהם למרות שסיימתי אותו. ואולי זה המטרה של הסופרת?

לקחת את הדמיון של הקורא צעד אחד קדימה?

אולי בגלל שהרבה זמן לא כתבתי סקירה אני מרגישה שכל מה שאני כותבת הלך סחור סחור אז אני פשוט אכתוב לכם חד וחלק – אהבתי את הספר הזה מאוד!

מלבד העובדה שזה ספר שקראתי אותו ביומיים עם תינוק בן 7 חודשים בבית זה לא דבר קל בכלל! וזה רק יכול להוכיח לכם כמה התעניינתי והתעמקתי בספר הזה.

אז במילה אחת – ממליצה!

שתף סקירה

Facebook
WhatsApp
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן