ראיון עם הסופרת קיילי לורינג

אודות הסופרת:

לפני שכתבה קומדיות רומנטיות סקסיות, קיילי לורינג קיבלה BFA בכתיבה יצירתית מאוניברסיטה קנדית ועברה קריירה של חמש-עשרה שנה כתסריטאית בלוס אנג'לס (תחת שם אחר). היא כתבה בעיקר קומדיות משפחתיות המתאימות לילדים עד גיל 13 (PG-13) שאולפנים שילמו לה המון כסף עבורם ואז בסוף לא הפכו אותם לסרטים. בשנת 2017 היא החליטה לעבור ל- Pacific Northwest ולכתוב על כל הדברים המהנים שאסור היה לה לכתוב בתסריטים שמתאימים ל- PG-13. עכשיו היא נושמת אויר נקי יותר וכותבת מילים מלוכלכות יותר. זו הסתגלות שהיא מתרגלת אליה בשמחה.

שאלות לסופרת קיילי לורינג

1 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודעת מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? את יודעת מה תהיה העלילה?

כשהתחלתי לכתוב את סדרת Very Holiday ידעתי כשכתבתי את הספר A Very Bossy Christmas שהספר הבא בסדרה יהיה על האח הקטן של הגיבור ושזה יהיה סיפור אהיה של חברים לאוהבים. חשבתי על השם של החברה שלו כבר בספר הראשון כדי שיזכיר אותה בספר  A Very Bossy Christmas. ידעתי שיש פוטנציאל לספרים על בני הדודים הגברים שלהם, אבל לא ידעתי מה יהיו הסיפורים שלהם בזמן כתיבת הספר הראשון. הייתה תגובה ענקית לפייפר, אחיינית המתבגרת בספר Bossy (הספר הראשון) אז כשכתבתי את הספר השני כבר ידעתי שגם לה יהיה ספר, אבל אז כבר ידעתי גם שהספר הבא יהיה של הבן דוד האירי. זה עתה הוצאתי את הספר הראשון בסדרת האחים ברודי (The Brodie Brothers Series) זו סדרה של שלושה ספרים שאני כבר עבדתי על השמות, העלילה והדמויות עבור שלושת הספרים כי כולם ממשפחת ברודי מופיעים בספר הראשון.

כשכתבתי את Sleeper ידעתי שאכתוב את ספרו של ניקו בהמשך אבל עדיין לא תכננתי לכתוב Troublemaker. את הספר הזה כתבתי כי לא הייתי מוכנה לעזוב את הדמויות האלו ואת העולם הזה.

2 – לפי מה את בוחרת כריכה לספר?

כריכות הספרים מאוד חשובות לי ואני בעצם בוחרת את הדוגמן שיככב על הכריכה לפני שאני מתחילה לכתוב את הספר! מידי פעם אני אקנה את תמונת הדוגמן לכריכה לפני שאדע מה יהיה הסיפור שאני רוצה עבורו. אני רק צריכה תמונה שתתן לי השראה לכתיבת הדמות הראשית. זה בדרך כלל קשור לעיניים של הדוגמן. הגיבורים שלי הם חבר'ה דיי נחמדים אז אני אוהבת דוגמנים עם עיניים טובות. ואז ברגע שיש לי הכותר ואת התקציר, או לפחות את הסיפור, אני שולחת את התמונה ואת המידע למעצבת הכריכות שלי ואני עובדת איתה על הרעיון העיצובי.

3 – מי הזוג האהוב עליך שכתבת עליו?

הזוג האהוב עליי הוא בדרך כלל אלו שאני כותבת אליהם באותו הזמן

4 – כמה זמן לוקח לך לכתוב ספר אחד?

יש לי פחות מחודשיים עכשיו לכתוב רומן. אני מנצלת בערך שבועיים לשלב ההכנה – עובדת על הדמויות, מתכננת את הסיפור ועושה מחקר. חודש וחצי של הכתיבה בפועל. בתוך פרק זמן זה יש לי קוראי בטא שקוראים אותו ואז הוא עובר לעריכה והגהה.

5 – מה הז'אנר שאתה הכי אוהב לקרוא?

אני בדרך כלל אוהבת לקרוא או להאזין למתח ומסתורין להנאה. במיוחד אם הם נכתבו ע"י סופרים בריטים.

6 – אם היית יכול להפוך את אחד מספריך לסרט – איזה ספר היית בוחר?

את הספר –  A Very Bossy Christmas

 

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן