ראיון עם הסופרת מלאני מורלנד

אודות הסופרת:

מלאני גרה באונטריו קנדה, היא הפכה לסופרת בעקבות ההצלחה של הספר החוזה בשנת 2016.

סופרת רב המכר של ה- New York Times/USA Today מלאני מורלנד, חיה חיים מאושרים ומסופקים באזור שקט באונטריו קנדה עם בעלה מזה שלושים ומשהו שנים והחתול שהצילו ממקלט, אמבר. כלום לא חשוב לה יותר מהחברים והמשפחה שלה, והיא מוקירה כל רגע שהיא מבלה איתם.

למרות שהיא ממש מכורה לקפה ומאותגרת מאוד בכל מה שקשור למחשבים, היא מתענגת על אפייה, בישול, ולנסות מתכונים חדשים כדי שאנשים יוכלו לטעום. היא אוהבת לערוך מסיבות ארוחת ערב וגם נהנית לטייל בקנדה ובחו"ל, אבל מגלה שהחזרה הבייתה היא תמיד החלק המהנה בטיול.

מלאני אוהבת סיפורים, במיוחד בשילוב עם יין טוב, ונהנית מצניחה חופשית (נפילה על פיסות אבק), סנובורד קיצוני (נפלה במדרגות), ולהטיס את המסוק שלה (נתקלת ברגליה). היא למדה שה"אושר ועושר" אפילו אלו שהיו בהם מהמורות, תלויים בדרך שאתה מספר את הסיפור.

שאלות לסופרת מלאני מורלנד

1 – האם תמיד רצית להיות סופרת?

בסתר כן… אבל אף פעם לא אמרתי לאף אחד.

תמיד סיפרתי לעצמי סיפורים בראש. הייתי רואה משהו מעניין וממציאה עליו משהו. סיפרתי על כך לחברה שלי והיא אמרה לי שאני צריכה לכתוב את הסיפורים. עשיתי זאת פעם אחת עבורה והיא התעקשה שאני חייבת לפרסם את זה. עשיתי זאת וזה שינה את חיי.

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודעת מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? את יודעת מה תהיה העלילה?

לעיתים קרובות כשאני כותבת את הספר הראשון בסדרה, הספרים האחרים מספרים את עצמם בסיפור. דמות תופיע ותבלוט, או תתפוס את תשומת ליבי ותספר לי את סיפורה. כשכתבתי את BAM, ידעתי את שמות הדמויות והחברות של ביילי, איידן ומדוקס אבל שאר הספרים צמחו מאותם סיפורים.

3 – האם כתבת ספר והחלטת לא לפרסם אותו?

עד כה יש אחד. אבל אני עובדת עליו וזה עלול להשתנות!

4 – האם יש נושא שלעולם לא תכתבי עליו? אם כן, מהו?

בגידות

5 – לפי מה את בוחרת כריכה לספר?

לפעמים תמונה מושכת את העין שלי ומעוררת השראה לכריכה. בפעמים אחרות אני מבלה שעות בניסיון למצוא את התמונה שתתאים לספר. אני עובדת עם קרן כדי ליצור את התחושה על הכריכה. אני חייבת לאהוב את הכריכות שלי אחרת הקוראים שלי לא יאהבו.

6 – מאיפה קיבלת את ההשראה לסיפורים?

אני מוצאת השראה בכל מקום. אדם עומד בתחנת האוטובוס. זוג במסעדה. קטע משיחה ששמעתי. מוחי מלא ברעיונות השראה בעקבות מקרים פשוטים יום יומיים.

7 – מי הזוג האהוב עליך שכתבת עליו? 

ריצ'ארד וקאתי וואן ראיין מהספר "החוזה"

8 – כמה זמן לוקח לך לכתוב ספר אחד? 

4-8 שבועות תלוי באורך הספר.

9 – מה הז'אנר שאת הכי אוהבת לקרוא? 

אני אוהבת את הסאנשיין והגאמפי או רומן בעבודה

10 – מי הם הסופרים האהובים עליך? 

יש רבים. אני אוהבת לקרוא היסטוריה. Scarlett Scott היא האהובה עליי. Tessa Dare. Elisa Braden. בז'אנר העכשווי אני אוהבת את Carrie Elks, Freya Barker, Vanessa Fewings. אני קוראת את ג'יי אר וורד כשאני רוצה ספר ערפדים.

11 – אם היית יכול להפוך את אחד מספריך לסרט – איזה ספר היית בוחרת?  

אשמח לראות את החוזה הופך לסרט. או את BAM לסדרה.

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email