ראיון עם הסופרת מאיה יוז

אודות הסופרת:

את מאיה יוז, זאת אני! ניתן למצוא לעתים קרובות מגניבה עוד פרק כשהיא מסתתרת מילידה בחדר האמבטיה! 🙂 אני כותבת רומנטיקה ואוהבת לקחת השראה מחיי היומיום, במיוחד מבעלי והמעריץ הגדול ביותר. ההשראה מכה בי גם כשאני שומעת שיר, פוגשת מישהו חדש או חולמת בהקיץ בזמן אימון כדורגל.

אני אוהבת לכתוב סיפורים שלוכדים את האפשרויות של הנתיבים בהם פחות מטיילים ונהנים לחוות את החיים דרך העיניים של הדמויות שלי.

אני אמא לשלושה קטנים, אישה לבעל מדהים, וגם עובדת במשרה מלאה. כמה מהדברים האהובים עלי הם קאפקייקס, לחמניות קינמון, יין לבן, צחוקים עד שאני לא יכול לנשום, טיול עם משפחתי וג'ף גולדבלום.

שאלות לסופרת מאיה יוז

1 – האם תמיד רצית להיות סופרת?

לא תמיד, אבל תמיד היית קוראת נלהבת. כשאמא שלי יצאה לקניות בקניון, נשארתי בחנות הספרים, ישבתי על הרצפה וקראתי בזמן שחיכיתי.

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודע מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? את יודעת מה תהיה העלילה?

בדרך כלל אני כן יודעת מי יהיו הדמויות שיופיעו. הסיפורים שלי תמיד מתחילים בדמויות ואז אני מחליטה איזה מסע אני רוצה שהם יעברו. ככל שאני כותבת יותר, אני לומדת להכיר את כל הדברים יותר טוב ושומעת את הקולות שלהם בצורה ברורה יותר, אבל בדרך כלל אני יודעת מה הרעיון הכללי מי הם יהיו. העלילה שלהם לפעמים משתנה לי ולוקח לי יותר זמן להבין.

3 – האם כתבת ספר והחלטת לא לפרסם אותו?

כתבתי ספרים שלא פרסמתי בעבר. זה היה כשהתחלתי לראשונה ועדיין ניסיתי למצוא את הקול שלי. אולי אפרסם אותם יום אחד, אבל אני לא בטוחה.

4 – האם יהיה נושא שלעולם לא תכתבי עליו?

אני לא יכולה לחשוב על שום נושא שהוא מחוץ לתחום. ככל שאני לומדת להכיר את הדמויות שלי, אני לומדת מי הם ומהם המאבקים שלהם, אבל אני תמיד נצמדת לסגנון שלי.

5 – לפי מה את בוחרת כריכה לספר?

אני מנסה למצוא כריכה שתמשוך את העין ותעביר חלק מהסיפור.

6 – מאיפה קיבלת את ההשראה לסיפורים?

אני מקבלת את ההשראה שלי מכל כך הרבה מקומות שונים. שירים, שיחות שאני שומעת, מאמר שקראתי או תוכנית שאני צופה בה עשויה להוות לי השראה וליצור עולם חדש לגמרי.

7 – מי הזוג האהוב עליך שכתבת עליו?

הזוג האהוב עליי זה קשה! אני אוהבת את כולם כל כך ואני בהחלט מאוהבת בהם כשאני כותבת אותם, אבל שני זוגות שאני מרגישה שהשפיעו עליי הכי הרבה אלו ברק וג'ולס וביי ודר. שני הזוגות האלו דבקו בי הכי הרבה ואני מוצאת את עצמי חושבת עליהם לעיתים קרובות.

8 – כמה זמן לוקח לך לכתוב ספר אחד?

הלוואי וזו הייתה תשובה קלה כי אז היה לי תהליך ולו"ז קבוע. יש ספרים שלוקחים שישה שבועות ואחרים יכולים לקחת שלושה חודשים.

9 – מה הז'אנר שאתה הכי אוהב לקרוא?

רומנטיקה! הייתי קוראת רומנים נלהבת הרבה לפני שהתחלתי לכתוב רומנים. אני נוטה לקרוא אך ורק רומנים ומידי פעם כמה ספרי עיון.

10 – מי הם הסופרים האהובים עליך?

אחת מהסופרות האהובות עליי היא Theodora Taylor!

11 – אם היית יכול להפוך את אחד מספריך לסרט – איזה ספר היית בוחר?

אני חושבת שהייתי בוחרת בטרילוגיית Falling. הסיפור של דר וביי יהיה סדרה מדהימה ואשמח לראות אותם מתעוררים לחיים על המסך. אם זה חייב להיות ספר אחד, אז הייתי בוחר בספר – The Perfect First.

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email