ראיון עם הקריינית ארין מלון

אודות הקריינית:

ארין מלון היא מחזאית, סופרת וקריינית של למעלה מ -550 ספרי שמע עם זיקה מיוחדת לז'אנר הרומנטיקה. היא זוכת פרס Earphones שש פעמים ומועמדת לפרס Audie. מחזה האודיו שלה "These Walls Can Talk" הוא זוכה פרס ספר האודיו העצמאי לשנת 2021 להומור. סדרת Natural History היא שלישיית ספרי הבכורה של ארין לרומנים קומיים רומנטיים: Flirtasaurus, (יולי 2020) Lovebug, (פברואר 2021) Sharkbait (בסתיו הקרוב 2021)

שאלות לקריינית ארין מלון

1 – איך הגעת לקריין דווקא רומנים רומנטיים?

ביליתי שנים רבות על הבמה כשחקנית ועבדתי בטלוויזיה וברדיו כקריינית. אהבתי את העבודה שעשיתי לעשות בתיאטרון ובאולפן ההקלטות וחשבתי, "כמה נפלא יהיה לשלב את כל עבודת הדמויות והאימונים מאחורי המיקרופון בספרי שמע?" אז רדפתי לזה ללא הפסקה: לקחתי סדנאות קריינות, למדתי עם מפיקים, קיבלתי אימון, שירים וכו'. הספר הראשון שהקלטתי אי פעם היה Young Adult (נחשב בעיקר כספרי קולג'). השני היה ארוטיקה. זמן קצר לאחר מכן המשיכו לשלוח אלי ספרי רומנטיקה ומאוד אהבתי לעבוד בעולם הזה. 550 ספרים מאוחר יותר, אנחנו פה!

2 – האם יצא לך לקריין ספרים מז'אנר אחר?

כן, המון! מותחנים, ספרי זכרונות (Memoirs), צעירים, ספרי עיון…

3 – מה הספר הכי קל / כיף שקריינת?

אי אפשר לבחור! יש לי מזל לקריין הרבה קומדיות רומנטיות מדהימות. אין כמו קומדיה רומנטית כתובה היטב שהיא מצחיקה וסקסית. ספרים כאלה גורמים לעבודה שלי להיות כזו מהנה.

4 –  מה היה הספר / דמות הכי קשה שיצא לך לקריין?

סיפרתי פעם ספר שבו הדמות הראשית איבדה את ילדה ממחלה והיא נאלצה לקבל את ההחלטה לנתק אותה מהמכשירים. בדיוק הפכתי לאמא בעצמי והייתי גמורה בעבודה מהסיפור הזה.

5 – מהם ההכנות שאת עושה לפני כל עבודה? האם את קוראת את כל הספר מראש? האם את עושה חזרות בקול רם לפני ההקלטה עצמה?

תמיד קראתי קודם את הספר – אם כי בקריאה מהירה. אני מחפשת את כל המידע שהמחבר נותן לי על השקפות הדמויות על העולם (ועל אחת על השנייה), על כל תזוזה רגשית גדולה ורמזים/רמיזות לגבי האופן שבו קולות של אנשים עשויים להישמע. מכיוון שקריינות ספרי אודיו זה כל כך ארוך, אין זמן לחזרה כשלעצמה, אבל אתה רוצה לוודא שחשפת את כל המילים שאתה לא יודע איך לבטא או לא הבנת מבעוד מועד, כך שאתה אתה בטוח ופרודוקטיבי ברגע שאתה מתחיל.

6 – האם יש ז'אנר / ספר / דמות שאת לא מוכנה לקריין?

כשזה מגיע לספרי רומנטיקה, חשוב לי שכולם בגילאים המותרים, כולם מסכימים והאישה מועצמת. עבור כל ספר שאני עובדת עליו – לא משנה הז'אנר – אני תמיד רוצה להיות בטוחה שהמסרים שיוצאים הם מסרים שאני יחסית מסתדרת איתם. אם יש דעות פוליטיות או אמונות מפלה שעולות בטקסט אני בהחלט אעבור הלאה.

7 – כמה זמן לוקח לך להקליט ספר שלם?

בדרך כלל כפול מהזמן של הספר המוגמר.

8 – האם את עובדת על יותר מספר אחד במקביל?

תמיד! ברוב הימים אני מקליטה ספר אחד במהלך "זמן אולפן" ומכינה את הספר הבא במהלך "זמן ההפסקה".

9 – מהו הז'אנר שאת אוהבת לקרוא בזמנך הפנוי?

כשאני לא עובדת אני קוראת בעיקר ספרי עיון! כסופרת בעצמי, אני לעתים קרובות קוראת ספרים על שיווק ושיפור מלאכתי. אני גם אוהבת ספר זיכרונות (memoir) טוב.

10 – האם יש סופר שאת אוהבת במיוחד?

אלוהים, כל כך הרבה! הנה רשימה קצרה: ג'אנה איסטון, לורן בלייקלי, איימי דואז, הלנה הנטינג, וויטני ג'י, Abby Jimenez, Julia Kent… אני יכולה להמשיך עוד ועוד!

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן