ראיון עם הקריינית מקזי קרטרייט

אודות הקריינית:

מקנזי קרטרייט, שמועמדת לפרס אודי בארוטיקה על קריינותה בספר The Baller של Vi Keeland (עם שון קריסדן), לא יכולה בלי הקריינות הרומנטיות. היא קריינה רומנים של כמה מהסופרים המוכשרים ביותר בעסק, ביניהם קריסטן אשלי, Lily Archer, Kayley Loring, Olivia Cunning, Evangeline Anderson, Tessa Bailey, טיג'אן ואלסנדרה טורה.

היא אוהבת להיסחף בסיפור נהדר כשהיא מספרת.

מקנזי קרטרייט נולדה בניו יורק לשני הורים אמנים וטיילה בעולם מגיל צעיר. כשהייתה באיטליה, היא אכלה מיליון סוגי פסטה (כלומר, בחייך, זה איטליה!) וגילתה את היין ומאז היא אינה אותו הדבר. מקנזי מתגוררת בניו יורק.

שאלות לקריינית מקנזי קרטרייט

1 – איך הגעת לקריין דווקא רומנים רומנטיים?

פשוט הציעו לי לקריין אחד, ככה פתאום, מאולפני Audible. הייתי כל כך סקרנית לגבי רומנטיקה – לא היה לי הרבה ניסיון איתם בכלל. אבל היסודות זהים לכל ספר אודיו אחר – סיפור נהדר, דמויות, ורגשות עזים.

2 – האם יצא לך לקריין ספרים מז'אנר אחר?

כן. זכיתי לקריין ספרי פנטזיה, ספרי עיון, מסתורין, אימה, רומנטיקה, סיפורת ספרותית, אפילו תעלומות נעימות! (cozy mysteries) אני אוהבת במיוחד ספרי זיכרונות.

3 – מהו הספר הכי קל / כיף שקריינת?

אני אוהבת לקריין את ספריה של קיילי לורינג (Kayley Loring) – היא כותבת דמויות ודיאלוג כמו שאף אחד אחר לא כותב. כשאני מקריינת ספר של קיילי לורינג אני לפעמים צריכה לעצור את ההקלטה כי אני ממש צוחקת!

4 –  מה היה הספר / דמות הכי קשה שיצא לך לקריין?

פעם עשיתי סדרת פנטזיה שדרשה ממני לקריין קרבות גדולים בין גדודים של דרקונים ומכשפים ומכשפות ואורקס. זה כיף אבל הם מוציאים ממך הרבה מבחינה ווקלית. צריך לעשות לגיונות של גברים שונים, מבטאים, כולם נלחמים זה בזה וצועקים את קריאות הקרב שלהם – זה הרבה. אני אוהבת את זה, אבל זה קצת מעייף.

5 – מהם ההכנות שאת עושה לפני כל עבודה? האם את קוראת את כל הספר מראש? האם את עושה חזרות בקול רם לפני ההקלטה עצמה?

אני תמיד קוראת את הספר. תמיד. האתגר הוא ליצור איזון אצלי כקריינית שיודעת לאן הולכת הסצנה, ואז לשכוח אותה כשאת ברגע הזה, בתור הדמות. הקריין אולי יודע מה הולך לקרות אחר כך אבל הדמויות לא… אז האלמנט של גילוי והפתעה זה חלק גדול מהביצועים.

אם אני מנסה כמה קולות או דיאלקטים כן, אני אדבר בבית בתור הדמויות – לפעמים אני אפילו עונה לטלפון בניב! אם אני צריכה להתקשר לקו שירות לקוחות ולדבר עם מישהו שלא מכיר אותי, זו דרך נפלאה להתאמן.

6 – האם יש ז'אנר / ספר / דמות שאת לא מוכנה לקריין?

קריינתי פעם רומנטיקה אפלה ששיחקה לי קצת בראש. לפעמים לא ניתנה הסכמה (בסצינת סקס) ואני לא מקריינת יותר את הז'אנר הזה. הסכמה חשובה לי מאוד כשמקריינים רומנטיקה.

7 – כמה זמן לוקח לך להקליט ספר שלם?

כמה שזה לוקח! כמה זמן שזה לוקח מהעמוד הראשון עד ל"The End". אולי אצטרך להפסיק לפעמים יותר מאחרים. יש ספרים שאני יכולה לסיים ביום אחד, אחרים – אני חושבת שהיה לי אחד שלקח לי שבועיים. זה מסע אמיתי!

8 – האם את עובדת על יותר מספר אחד במקביל?

לפעמים כן! פעם ג'נגלתי בחמישה באותו הזמן. החדשות הטובות הן שהכתיבה של כל אחד מהם הייתה כל כך מצוינת שמעולם לא התבלבלתי.

9 – מהו הז'אנר שאת אוהבת לקרוא בזמנך הפנוי?

כרגע אני קוראת כמה ספרי ילדות מילדותי. מדלנה, ג'ורג' הסקרן וכו' לילדה הקטנה שלי! היא אוהבת כשאני עושה קולות מצחיקים. היא בשלב הזה שבו היא מעתיקה הרבה, אז היא כבר נהדרת בלהשמיע קולות בעצמה! אולי יש לה קריירה עתידית כקריינית. הממממממ……

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email