ראיון עם הסופרת איימי הרמון

אודות הסופרת:

איימי הרמון היא סופרת רבי מכר בוול סטריט ג'ורנל, USA Today וניו יורק טיימס. ספריה פורסמו ביותר משני תריסר שפות ברחבי העולם. איימי כתבה שמונה עשר רומנים, כולל רב המכר של USA Today, הספר Making Faces. הרומן ההיסטורי שלה מחול ואפר היה רומן השנה זוכה פרס ויטני לשנת 2016. הרומן שלה What the Wind Knows (מה שיודעת הרוח) עמד בראש מצעדי אמזון במשך 13 שבועות והיה במצעד 100 רבי המכר המובילים במשך שישה חודשים. הרומן שלה A Different Blue הוא רב מכר של הניו יורק טיימס, ופנטזיית רב המכר שלה ב-USA Today "הציפור והחרב" היה פרס הספר הטוב ביותר של Goodreads של 2016. לעדכונים על יציאות ספרים בקרוב, פוסטים של מחברים ועוד, הצטרף לאיימי בכתובת www.authoramyharmon.com.

אני בת 47. לא התחלתי לפרסם עד שהייתי בשנות השלושים המאוחרות לחיי. יש לי 4 ילדים ואני גרה בעיירה שקטה במערב ארצות הברית. יש לנו פרות והרים בחצר האחורית שלנו. אני אוהבת מוזיקה, אמנות ופילוסופיה, ואוהבת להקשיב לאנשים חכמים משוחחים, אז אני כל הזמן מחפש פודקאסטים טובים.

שאלות לסופרת איימי הרמון

1 – האם תמיד רצית להיות סופרת?

כן – זה תמיד היה הכשרון שלי והשקע היצירתי האהוב עליי. כתבתי כדי לבטא את עצמי כל חיי, אבל למעשה לא כתבתי את הרומן הראשון שלי באורך מלא עד שהייתי בשנות השלושים לחיי.

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודע מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? את יודעת מה תהיה העלילה?

כן, אני מכירה את הדמויות הראשיות שלי די טוב מראש ויש לי מושג די טוב על העלילה, אבל תמיד יש הפתעות.

3 – האם כתבת ספר והחלטת לא לפרסם אותו?

אין לי כתבי יד לא גמורים (חוץ מזה שאני עובדת עליו כרגע) ואין לי כתבי יד שלא פורסמו. למדתי לסיים את מה שאני מתחילה כשזה מגיע לכתיבה.

4 – האם יש נושא שלעולם לא תכתבי עליו? אם כן, מהו?

אני לא בטוחה. יש לי כבוד עמוק ויראת כבוד לדברים רוחניים, אז אני לא יכולה לדמיין שאכתוב משהו שישאיר חושך בעקבותיו. אני רוצה להפוך את העולם לבהיר יותר ומלא תקווה, אז זה מה שאני נוטה להתמקד בו.

5 – לפי מה את בוחרת כריכה לספר?

המוציאים לאור שלי בוחרים את הכריכות, אבל אם מתמזל מזלי אני יכולה להוסיף את ההערות שלי.

5 – מאיפה קיבלת את ההשראה לסיפורים?

ההשראה מגיעה מכל מקום. אני מנסה לכתוב על דברים שאוחזים בי ולא מרפים. הרעיונות שנדבקים וצומחים בי. אם אני לא מתלהבת מסיפור, אני לא יכולה לדמיין שאכתוב אותו.

6 – מי הזוג האהוב עליך שכתבת עליו?

אין לי מועדף. כל ספר אישי מדי וכל ספר לקח כל כך הרבה מאמץ. אני מתאהבת בדמויות שלי והבחירה תרגיש כמו בגידה.

7 – כמה זמן לוקח לך לכתוב ספר אחד?

זה תלוי, אבל אני בדרך כלל צריכה לפחות שישה חודשים.

8 – מה הז'אנר שאת הכי אוהבת לקרוא?

אני אוהבת סיפורת היסטורית, אבל אני גם אוהבת פנטזיה, וכנראה בגלל זה בחרתי לכתוב את שני הז'אנרים האלו.

9 – מי הם הסופרים האהובים עליך?

אני אוהב, סופרים שונים מסיבות שונות. לחלקם יש חוכמה גדולה. לחלקם יש דמיון נהדר. חלקם חכמים ביותר. אני עדיין נוטה לאהוב הכי הרבה את הסופרים שגדלתי עליהם, סופרים כמו לוסי מוד מונטגמרי, בוורלי קלירי, ג'ודי בלום ולואיס ל'אמור. אבל אני גם אוהבת את דין קונץ, את פאולינה סימונס ואת ק.ס לואיס. הרשימה ארוכה.

10 – אם היית יכולה להפוך את אחד מספריך לסרט – איזה ספר היית בוחרת?

אשמח לראות את 'מה שיודעת הרוח' על המסך. איזה דבר אדיר זה יהיה!

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן