ראיון עם הקריין כריס ברינקלי

אודות הקריין:

כריס הוא קריין מנוסה, שחקן קול, כותב, מפיק, שדרן חטיבת NCAA I, איש רדיו ושחקן. ברינקלי כתב את ספר וסדרת האודיו My Story of Us שיצאו לאחרונה. הוא ידוע גם בתור הקול של סדרת האחים ווינסטון של פני ריד, שמספר ומשמיע את כל ששת האחים באוסף ספרי האודיו הפופולרי. ברינקלי מקריין את סדרת המסתורין של ריד ואת ה-Smartypants Romance Green Valley Chronicles. כריס מגלם את אליוט בספר האודיו Sweet Talk. כרגע הוא אחד מהקריינים המובילים באפליקציית הנסיעות HearHere של קווין קוסטנר ומושמע מדי שבוע באפליקציית העיתונות האודיו של Curio. כקולם של כמה סרטים תיעודיים שנראו בערוץ ההיסטוריה (D-Day ב-HD) וב-PBS, הוא מביא מהימנות ואמינות לקריינות שלו שתופסת את מהות החזון של יוצר הסרט. הוא היה שותף להפקה, כתב והנחה שתי תוכניות רדיו בסינדיקציה ארצית שנשמעו בתחנות ברחבי ארה"ב. עם רקע תקשורתי מגוון ורפרטואר ווקאלי נרחב, לכריס יש ניסיון שאין שני לו ורבגוניות ווקאלית ייחודית.

שאלות לקריין כריס ברינקלי

1 – איך הגעת לקריין דווקא רומנים רומנטיים?

הרקע שלי היה בשידורי רדיו וספורט. לאחר קריינות מספר ספרי עיון, החלטתי שאני רוצה לנסות ספרות שדורשת יותר רקע משחק. עברתי אודישן לספרה הראשון של פני ריד בסדרת האחים ווינסטון. זה היה ספר הרומנטיקה הראשון שלי וספר ה"לא עיון" הראשון שלי.

2 – האם יצא לך לקריין ספרים מז'אנר אחר?

קריינתי ספרי עיון, מסתורין, מותחן, זיכרונות ורומנטיקה. בשבילי זה קשור לסיפור. אני אוהב סיפורים נהדרים עם דמויות מעניינות.

3 – מהו הספר הכי קל / כיף שקריינת?

התמזל מזלי להקליט הרבה ספרים מהנים! Sweet Talk מאת קארה באסטון הייתה חוויה נהדרת עבורי כי הקלטנו את הדיאלוג בזמן אמת, כלומר המספרת, לידיה דורנט, ואני הקלטנו יחד. יכולתי להרגיש את הכימיה כמעט מיד. היא שחקנית קול מעולה.

4 –  מה היה הספר / דמות הכי קשה שיצא לך לקריין?

כל ספר ודמות יכולים להיות קשים בהתחלה, כי אני מנסה לגלות את הדמויות. המטרה שלי היא להפוך להיות הדמות. ברגע שזה קורה, הקריינות הופכת קלה.

5 – מהם ההכנות שאתה עושה לפני כל עבודה? האם אתה קורא את כל הספר מראש? האם אתה עושה חזרות בקול רם לפני ההקלטה עצמה?

אני כן קורא את כל הספר. ואז קורא שוב את הפרקים שאני הולך להקליט באותו היום בקול רם לפני שאני מקליט. לפעמים אני עורך את השמע ושומע אותו שוב. או שמישהו אחר יערוך. לפני שאסיים עם האודיו, אקשיב שוב. כמאזין, אם משהו מוציא אותי מהסיפור, אני משנה אותו. המטרה שלי היא שהמאזין ילך לאיבוד בסיפור ובדמויות.

6 – כמה זמן לוקח לך להקליט ספר שלם ?

בדרך כלל לוקח לי 4-6 שעות לכל שעה של שמע גמור. אם ספר שמע גמור הוא 10 שעות, לקח לי לפחות 40 שעות להפיק.

7 – האם אתה עובדת על יותר מספר אחד במקביל?

עבדתי על מספר ספרים בו זמנית, אבל אני מעדיף לעבוד על ספר אחד בכל פעם. זה מאפשר מיקוד רב יותר. אני גם עושה כל הזמן עבודת קול וקריינות אחרת שהיא קריינות קצרה.

8 – מהו הז'אנר שאתה אוהב לקרוא בזמנך הפנוי?

אם הסיפור מעניין והדמויות חשובות לי, אקרא כל ז'אנר.

9 – האם יש סופר/ת שאתה אוהב לעבוד איתו/ה במיוחד?

עבדתי הכי הרבה עם פני ריד. הקלטתי את כל ספריה של האחים ווינסטון. היא סופרת ואדם נפלא ואני אעבוד איתה בכל עת שתבקש. היא גם עזרה לי לפרסם את הספר הראשון שלי, הסיפור שלי: זק. אני אסיר תודה לנצח על ההשפעה שהיתה לה על הקריירה שלי.

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן