ראיון עם הסופרת סמנתה כריסטי

אודות הסופרת:

אני גרה בסנט אוגוסטין, פלורידה (ארה"ב). יש לי 4 ילדים ולדעתי הכלב הכי חמוד על פני כדור הארץ. אני כותבת כבר 8 שנים (21 ספרים). אני אוהבת הליכה ושייט ואני יוצאת להרבה הפלגות.

אני כותבת רומנים סקסיים ועכשוויים למבוגרים. הקוראים שלי אוהבים את העובדה שכל ספר סדרה נכתב כדי להיקרא באופן עצמאי (אז התחל עם כל ספר שתופס את העין שלך) ובכל זאת כל הספרים שלי נשארים מחוברים דרך הדמויות.

אם אתם מחפשים ספר קליל ורך, ייתכן שהספרים שלי לא בשבילך. הספרים שלי נוגעים בדילמות אמיתיות, סיטואציות כואבות ובעיות שהופכות את הבטן. אבל זה לא אומר שלא תצחקו או תקבלו את הרגשות הדביקים האלה. אתם בהחלט תקבלו את הכל.

לחוויית הקריאה המתגמלת ביותר, התחל מאיפה שהכל התחיל: Purple Orchids (The Mitchell Sisters Series). לאחר מכן, עברו ל-Stone Brothers הלוהטים.

אוהבים ספורט? קראו את Catching Caden, הספר הראשון בסדרת הבייסבול שלי. לא רק שתצחקו ותבכו, אלא אולי אפילו תלמד משהו על בייסבול!

אם כבאים מדליקים אותך, קראו את Igniting Ivy – אבל החזיקו את הטישו בהישג יד.

סדרת כוכבי הרוק שלי עוקבת אחר להקת רוק מתפתחת ותגרום לכם להתעלף!

ולבסוף, הספרים החדשים ביותר שלי הם רומנים של בוקרים בעיר קטנה. כי מי לא אוהב גבר סקסי עם כובע בוקרים?

לא משנה מאיפה אתם מתחילים, אתם יכולים לסמוך על שלושה דברים: כל ספר מרגיש אמיתי (אתם תראו פיסות מעצמכם בכל גיבור/ה.) בכל סיפור יש כאב (כי מה זה רומן טוב בלעדיו?) וכל הגיבורות שלי מוצאות אהבה (כי לרומנים אמיתיים יש HEA.)

אמיתי.

כּוֹאֵב.

אוהב.

שאלות לסופרת סמנתה כריסטי

1 – האם תמיד רצית להיות סופרת?

לא בסכימה הכללית של הדברים. לפני שמונה שנים, הייתי קוראת רומנטיקה נלהבת. זה היה סוג של החלטת ראש השנה/באקט ליסט שבה רציתי לראות אם אני יכולה לכתוב ספר. לא היה לי מושג לגבי פרסום או פרסום עצמי. כתבתי את זה רק כדי לראות אם אני יכולה. מעולם לא התכוונתי לעשות עם זה משהו. אבל אז הראיתי את זה לאחותי שאמרה שאני חייבת לנסות ולפרסם את זה. אז בדקתי את זה וגיליתי שזה קל לעשות את זה בעצמי. זה היה הספר הראשון שלי, Be My Reason. לקח לי 3 שנים להפוך את הכתיבה לקריירה במשרה מלאה. עכשיו זה מפרנס את המשפחה שלי, ובעלי מנהל את הצד העסקי של העניינים. מוסר השכל של הסיפור: אל תפחד לעשות משהו לגמרי מחוץ לקופסה, זה יכול להוביל אותך לחיות את החלומות הכי פרועים שלך!

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודע מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? את יודעת מה תהיה העלילה?

כשאני מתחילה סדרה חדשה, אני יודעת מי תהיה הדמות הראשית (אם זו סדרת אחים, אני יודעת מי כל אחד מהאחים; אם זו סדרת כבאים, אני יודעת בדיוק אילו כבאים יופיעו). אני לא תמיד יודעת מי יהיה מושא האהבה בספר השני והשלישי – זה יגיע אלי אחר כך. אני גם לא בהכרח מכירה את העלילה. עם זאת, בסדרה הקרובה שאני מתכננת, אני כן מכירה את העלילות של כל הספרים – מה שמוריד ממני הרבה מהעול להעלות אותם מאוחר יותר.

3 – האם כתבת ספר והחלטת לא לפרסם אותו?

לא ספר שלם. יש לי כמה ספרים שנכתבו למחצה או חלקית שאני מקווה לחזור אליהם מתישהו.

4 – לפי מה את בוחרת כריכה לספר?

שאלה טובה. במהלך השנים, שיניתי את הכריכות של רבים מהספרים שלי. כשהתחלתי לכתוב לראשונה, בחרתי כריכות שיתאימו לסיפור (יצירת אמנות מופשטת לאהבה מופשטת; מכתב על מדרגות בניין לסחלבים סגולים). ולמרות שזה עבד לפני שמונה שנים, היום יש כל כך הרבה תחרות בתעשיית הרומנטיקה, אתה באמת צריך ללכת עם מה שהכי מושך את הקוראים. בז'אנר שלי זה אומר גבר מאוד מושך על השער. חה חה!

5 – מאיפה קיבלת את ההשראה לסיפורים?

אני מנסה לכתוב על בעיות אמיתיות. אני מתמודדת עם נושאים קשים בספרים שלי כמו מחלה, מוות של בן זוג או ילד, אפילו תקיפה מינית. אני מאמינה שאושר יכול לצאת מטרגדיה ואני תמיד שואפת לכתוב על הנושאים בחן ובאמפתיה מכיוון שאני יודעת שיש כל כך הרבה קוראים שחיו את הקרבות שלהם. רוב הרעיונות שלי מגיעים אלי באמצע הלילה, אז לעתים קרובות אני אקפוץ מהמיטה וארשום הערות כדי לא לשכוח.

6 – מי הזוג האהוב עליך שכתבת עליו?

זה כמו לשאול מי מהילדים שלי הוא האהוב עליי. בדרך כלל, הזוג האהוב עליי הוא האחרון שכתבתי עליו. אז כרגע, אלו קווין ואמבר מטקסס רוזס (ספר שיראה אור בינואר).

7 – מה הז'אנר שאתה הכי אוהב לקרוא?

אני אוהבת לקרוא את הז'אנר שלי (רומנטיקה חדשה למבוגרים), אבל יש לי גם חולשה לספרות פוסט-אפוקליפטית, לא לזומבים, רק לדברים של סוף העולם. וסיפורת חלל. אנדי וויר וא.ג. רידל הם כמה מהאהובים עלי.

9 – אם היית יכול להפוך את אחד מספריך לסרט – איזה ספר היית בוחר?

זה אחד קשה. אולי Igniting Ivy. היא עברה כל כך הרבה טרגדיה. ואני אוהבת את הפלאשבקים לעברה, למרות שהם קשים. הטוויסט בעלילה, ההרפתקה, הסוף! בבחירה השניה שלי, אני אשמח לראות את הסדרה Reckless, כי מי לא אוהב סרטים על כוכבי רוק?

ספרים של הסופרת סמנתה כריסטי

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן