סיפורה של שופוהולית - סופי קינסלה

תקציר:

רבקה בלומווד היא עיתונאית. היא מדריכה אחרים איך לנהל את הכספים שלהם, אך מסתבכת בניהול הכספים של עצמה וחיה חיים כפולים. קניות הן התשובה לכל בעיותיה. היא יודעת שהיא צריכה להפסיק, אך אינה מצליחה. היא מנסה לקצץ בהוצאות, להרוויח יותר כסף – אך שום דבר לא עוזר. הסיפורים שהיא ממציאה כדי להיחלץ מקשייה הכלכליים נעשים יותר ויותר דמיוניים. סיפורה של שופהולית… יגלה מה ינתק אותה מחייה הכפולים, יגרום לה למצוא אהבה אמיתית ויאזן את חשבון הבנק שלה.

הסקירה שלי:

את הספר הזה רכשתי יד שניה ממישהי באחת הקבוצות בפייסבוק. ראיתי את הסרט הזה בעבר (כן, מספר פעמים אפילו) בשם – וידויה של שופוהוליק – והאמת, שלא ידעתי שהוא מבוסס על ספר. כאשר עושים גרסה הוליוודית לספר, ידוע שעושים לא מעט שינויים לטובת הוליווד ולכן עניין אותי מה היה בספר עצמו (המקור לסרט).

נתחיל בזה שבהחלט עשו שינוים בין הסרט לספר.
לא רק שהורידו דברים אלא גם שינו לא מעט את העלילה.
הספר מספר על רבקה בלומווד, מכורה אמיתית לקניות אשר מנסה להפסיק לבזבז כל כך הרבה או להרוויח יותר או לברוח מהעולם הזה שבו היא נמצאת בחובות ענק לבנק ולחברתה.

עניין אותי לקרוא את הספר גם כי הוא של הסופרת סופי קינסלה שכתבה את הספר – החיים הלא כל כך מושלמים שלי – ובספר ההוא זכרתי שהוא היה מעבר לסתם רומנטי אלא היה בו הרבה מעבר.
אז גם כאשר קראתי את הספר הזה שמתי לב שהסופרת אמנם מנסה לתבל את הספרים שלה ברומנטיקה אבל רוב הספר מתמקד בגיבורת הספר שעוברת דברים אשר מלמדים אותה על עצמה ועל הסביבה שלה וכך יוצא שהספר עצמו עמוק יותר ולא כולו סובב סביב תיאורי התאהבות ורומנטיקה  – וזה אגב, שינוי בהחלט מרענן.

מאוד אהבתי את כל השיחות שהיו לה עם עצמה, המחשבות שלה באמת באמת היו טובות. הספר נכתב מנקודת מבטה של רבקה והיא מדברת אלינו, הקוראים.
כל המחשבות שלה הם כאילו מחשבות שהיא יודעת שמישהו קורא או מאזין.

אז גם בספר הזה סופי קינסלה נתנה לנו דמות מעניינת מלאת רבדים ומחשבות שלפעמים היה משעשע לקרוא ולפעמים התחשק לי לצעוק לה להפסיק לחשוב כל כך הרבה (למרות ששאבתי הנאה מהמחשבות האלו).

בגדול, לא יודעת אם אני יכולה להמליץ כי מדובר בספר בן כמעט 20 אז אולי תמצאו אותו ביד 2 וכדומה.
אבל אם מישהו אוהב סוג ספרים שכזה שלא מתמקד רק בניצוצות האהבה שמופיעים במהלך הקריאה אלא אוהב ממש להכיר גיבורה עם בעיות אמיתיות, קצת מצחיקה, קצת עצובה וממש אמיתית – אני ממליצה.

וזה שהספר כמעט בן 20 – הכריכה נראית בהתאם 😊

שתף סקירה

Facebook
WhatsApp
Email
פרסומת
יעל ועקנין

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

לכל הסקירות של יעל

כל הזכויות שמורות ל YAELBOOKS

דילוג לתוכן