ראיון עם הסופרת איילה אשר

אודות איילה אשר:
איילה אשר הוא שם העט שלי בספרי הרומנטיקה העכשווית ורבקה הפנר הוא שם העט שלי בספרי הפנטזיה הרומנטית שלי. יש לי שמות עט שונים כדי להפריד בין סוגי הז'אנרים באמזון ובחנויות אחרות. גדלתי בצפון קרוליינה אבל גרתי הרבה שנים באזור ניו יורק ומאוד אהבתי את זה. אני בשנות הארבעים לחיי וזו הסיבה שאני אוהבת לכתוב דמויות בשנות הארבעים לחייהן שמתאהבות! עזבתי את תאגיד המכירות הרפואיות ב-2018 והפכתי לסופרת במשרה מלאה. כעת יש לי כמעט 20 ספרים תחת שני שמות העט שלי ואני אוהבת לפגוש קוראים חדשים.

שאלות לסופרת איילה אשר

1 – תמיד רצית להיות סופרת?
תמיד היה לי דמיון פורה ואהבתי לכתוב אבל מעולם לא חשבתי שאהפוך את זה למקצוע שלי. עבדתי באמריקה התאגידית שנים לפני שהחלטתי סוף סוף לעזוב את המקצוע ולהיות סופרת במשרה מלאה.

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודעת מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? האם את יודעת בערך מה תהיה העלילה?
כשאני מתחילה סדרה אני תמיד יודעת מי יהיו הזוגות בספרים 1 ו-2. זאת מכיוון שאני כותבת סדרות מחוברות בהן אנחנו פוגשים לאורך הדרך את הדמויות אשר יתאהבו בספרים הבאים. אבל לפעמים, הדמויות מופיעות ואני מבינה שאני צריכה לכתוב את הסיפור שלהן וזה ממש כיף! הדמויות נראות אמיתיות בעיניי ויש לי שיחות אמיתיות בראש!

3 – בסדרת הארדור קריק נגעת בהרבה נושאים מאוד חשובים (אבל, התמכרות, טיפולי פריות, בריונות) – מדוע בחרת לגעת בנושאים כאלו קשים?
אני אוהבת רומנטיקה כי תמיד יש בה אלמנט של פנטזיה אבל אני גם תמיד נהנית לכתוב על חוויות בחיים האמיתיים. אני חושבת שיש משהו מאוד יפה לראות דמויות שחוות דברים קשים כמונו בחיים האמיתיים ועדיין למצוא את ה"אושר ועושר" שלהן.

4 – האם התמודדת או את מכירה מישהו שהתמודד עם הדברים האלו שכתבת עליהם?
כן! פיטר מ – Illusions Unveiled – הוא נכתב בהשראת שני חברים שלי ששניהם מפוכחים עכשיו אחרי שנים של התמכרות ושיקום לאחר מכן. שניהם בחרו להיות פיכחים על מנת לבנות חיים טובים יותר וכעת שניהם נישאו לנשים שלהם אחרי השיקום. עכשיו הם פיכחים הרבה שנים והם בנו משהו מדהים כל כך עם "אושר ועושר" משלהם. פשוט הרגשתי שזה ההשראה המושלמת לספר.

5 – מאיפה קיבלת את ההשראה לסיפורים?
חלק ממני מתוסכל מעט כשהדמויות "מושלמות". זאת אומרת, כולנו אוהבים שיש לנו זמן לסקס מטריף חודשים ושרירי בטן חטובים אבל זה פשוט לא החיים האמיתיים. אז ההשראה שלי נובעת מהרצון לכתוב סיפורים אמיתיים על אנשים אמיתיים שאולי הם לא אלוהי הסקס או מושלמים מכל בחינה. הספר הבא שלי – Passions Fulfilled – עוסק בפוריות גברית. לא נושא סופר נעים אבל הרבה זוגות חווים את זה ולעיתים רחוקות נוגעים בזה ברומנים רומנטיים. חשבתי שזה יהיה כל כך מתוק לראות זוג שמתמודד יחד מול הבעיות האלו ועדיין בוחר לקבל ולאהוב את האהבה שלהם.

6 – בסדרת מנהטן הולידי לאברס (Her Valentine Surprise) – החלטת שהדמות הגברית תהיה בתולה ולא הנשית (מה שכל הסופרים עושים) – איך חשבת על זה? למה החלטת לעשות משהו כל כך שונה מהז'אנר?
אוו, אני אוהבת כשהגבר בתול. אני גם כותבת פנטזיות רומנטיות תחת השם – Rebecca Hefner – ושם יש לי כמה גברים בתולים בספרים האלו. אני חושבת שפשוט נמאס לי לראות שהאישה היא הבתולה כל הזמן. במיוחד בעידן המודרני. יש משהו כל כך פגיע בגבר שהוא לא כל כך בטוח איך לספק את האישה שלו ואני אוהבת לכתוב דמויות כאלו!

7 – מי הוא הזוג האהוב עלייך ביותר מכל מה שכתבת?
אוי, זה ממש קשה. כל הדמויות שלי הם כמו החברים שלי. אני אגיד קרי ופיטר מהספר – Illusions Unveiled – היה כל כך קורע לב ולכן אני מעריצה את הסיפור הזה. (אבל אני אוהבת את כולם!)

8 – כמה זמן בערך לוקח לך לכתוב ספר אחד?
זה תלוי איזה ז'אנר אני כותבת. בסדרה של Ardor Creek לוקח לי כמה שבועות בגלל שזה פשוט אינטראקציות של אנשים שיש לי בראש שאני פשוט צריכה לרשום את זה! כתבתי סדרה רומנטית של מסע בזמן תחת השם – Rebecca Hefner – וזה לקח הרבה יותר זמן בגלל שהם טיילו בזמן והייתי צריכה להשתמש במחשבוני גיל, לחקור את המדע וכו'. בדרך כלל אני עובדת על ספר אחד כל פעם כדי שאוכל לסיים ולעבור הלאה. זה עוזר לי להתמקד יותר טוב.

9 – מה הז'אנר שאת הכי אוהבת לקרוא?
אני אוהבת כל ז'אנר של רומנטיקה ואני גם נהנית ממדע בדיוני. אני גם אוהבת ספרי עיון ואני חנונית מדע ולכן אני אוהבת גם את קארל סאגאן וניל דגראס טייסון.

10 – מיהם הסופרים האהובים עלייך?
נורה רוברטס, ג'יי אר וורד, Kit Rocha, קראל סאגן, ליסה קלייפס.

11 – אם היית יכולה להפוך ספר אחד שלך לסרט – איזה היית בוחרת?
בהחלט מסדרת – Prevent the Past – תחת השם שלי – Rebecca Hefner – יש לו אקשן, מדע בדיוני, מסע בזמן ורומנטיקה אז אני חושבת שזה יכול להיות מרגש! ואשמח להפוך את סדרת Ardor Creek לתוכנית בנטפליקס כמו וירג'ן ריבר.

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן