איך להתחיל להאזין לספרים באודיובוק

קודם כל אני חייבת להתוודות.

אני התחלתי להאזין לספרי אודיובוק רק בחודש מאי 2021.

לפני זה לא חשבתי שזה יהיה משהו שידבר אליי. לא ידעתי איך זה להאזין לספר ולשמוע קולות של אנשים שאולי לא ככה דמיינתי אותם בראש כשקראתי את הספר. לא ממש ידעתי כמה אפשר לקריין ספר ולהעביר את הרגש כמו שזה יושב אצלי בראש בזמן הקריאה (וואו כמה שטעיתי).

כשהחלטתי שאני רוצה לנסות, גם במקרה הזה כמו במעבר שלי של קריאת ספרים מעברית לאנגלית, בחרתי להתחיל עם ספר שכבר אהבתי.

יותר מזה, בכוונה רציתי להתחיל עם אפליקציות אודיובוק באנגלית ולא עם ספרים שתורגמו.

כשיש ספר שקראתם בעברית ואתם מכירים, יותר קל להבין את הספר בשפה אחרת. כמובן שהרבה יותר קל לשמוע אנגלית מאשר לקרוא – הטלוויזיה בהחלט עוזרת לנו עם זה.

רציתי שהמעבר יהיה לי קליל ולכן בחרתי ספר שמאוד אהבתי –  Her Valentine's Surprise של איילה אשר (Ayla Asher) כי הכרתי את הדמויות ואת העלילה וידעתי שהמעבר יהיה לי קל יותר.

בהתחלה זה היה קצת מוזר ושונה לנסות לשייך את הקול לדמות שציירתי לי בראש אבל ככל שהספר התקדם – הקול של הדמות הנשית או הגברית היו יותר ברורים לי בראש. אם בקריאה אנחנו מדמיינים לפי התיאורים של הסופרת איך נראים הדמויות או איך הם מתנהגים, אז באודיו אפשר לשמוע את הטון ואת צורת הדיבור וזה אפילו מקל עלינו לראות את הדמויות בצורה ברורה יותר.

משם המשכתי הלאה לעוד ספרים שקראתי עד שהאפליקציה שדרכה אני שומעת – Scribd התחילה להציע לי ספרים ע"פ הבחירות שלי (כמו שאמזון עושים) וכך המשכתי הלאה לספרים חדשים ומאז לא הסתכלתי לאחור.

סתם בצחוק, הסתכלתי לאחור כי אני עדיין גם קוראת ספרים ב-Kindle וגם מאזינה לאודיובוק – תלוי במצב רוח ובמה אני עושה באותו הרגע 🙂

וידוי – ניסיתי להבין את האודיובול של אמזון, מודה טרם הצלחתי להבין. אני רק יודעת שהאפליקציה של Scribd זולה, נגישה, יש בה ספרייה ענקית של ספרים והיא מאוד ידידותית.

עריכה –

מאז כתיבת הפוסט התחלתי להאזין גם דרך אודיובל של אמזון. הספרייה שם גדולה ומגוונת יותר מהסקרייבד. זה לא פשוט לתפעול כמו סקרייב – לשלם חודשי ולקחת כל ספר שאתם רוצים אבל גם השיטה שלהם עובדת במנוי חודשי והיא דיי ברורה וקלה ברגע שמבינים אותה. מי שירצה הסבר, דברו איתי, אשמח לעזור!

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email