ראיון עם הסופרת ריילי הארט

אודות הסופרת:

ריילי הארט היא הבחורה שרואים את הרגשות שלה בפנים. למרות שהיא מתמקדת בעיקר ברומנטיקה M/M, תחת שמות העט השונים שלה, היא כתבה קצת מהכל. ללא קשר לתת-ז'אנר, תמיד יש נושא אחד משותף והוא…רומנטיקה! לא מפתיע לראות שהיא בעצמה רומנטיקנית חסרת תקווה. ריילי חובבת עלילות עם דמויות שמתפתחות, דמויות פגומות, ותמיד מנסה לכתוב סיפורים ודמויות שאנשים יכולים להתחבר אליהם. היא מאמינה שלכל אחד מגיע לראות את עצמו בספרים שהם קוראים. כשהיא לא כותבת, תמצא אותה קוראת, מטיילת או חולמת על טיול. יש לה שני ילדים סרקסטיים לחלוטין ובעל שעדיין גורם לה להתרגש.

ריילי הארט מיוצגת על ידי ג'יין דיסטל ב-Distel, Goderich & Bourret Literary Management. היא הייתה פיינליסטית בגמר פרס ה-Lambda Literary הספרותי לשנת 2019 עבור Of Sunlight and Stardust. תחת שם העט שלה, הרומן YA שלה – The History of Us הוא ברשימת הספרים המומלצים של ALA Rainbow Booklist Recommended Read.

שאלות לסופרת ריילי הארט

1 – האם תמיד רצית להיות סופרת?

כן. זכיתי בתחרות הכתיבה הראשונה שלי בבית הספר היסודי. פעם רציתי לכתוב ספרי ילדים. תמיד אהבתי לכתוב אבל זה הרגיש כאילו החלום לא היה בהישג יד. למרבה המזל, זה היה.

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודע מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? את יודעת מה תהיה העלילה?

לפעמים. זה שונה בכל סדרה. חלקם אני מתכננת כל ספר וזוג מההתחלה (אם כי אני בדרך כלל לא יודעת בדיוק מה יהיו כל הסיפורים שלהם) ואחרים אני מגלה תוך כדי.

3 – האם כתבת ספר והחלטת לא לפרסם אותו?

יש לי ספרים ישנים יותר שלא פרסמתי אבל את כל החדשים שלי פרסמתי.

4 – לפי מה את בוחרת כריכה לספר?

אני פשוט מחפשת תמונה שאני אוהבת ושתתאים לדמות ולסיפור.

5 – מאיפה קיבלת את ההשראה לסיפורים?

אני מקבלת השראה מכל מקום. לפעמים סיפור שאני שומעת בחדשות או שיר יכול לתת לי רעיון. פעמים אחרות אני פשוט מתיישבת ומנסה להבין איזה סוג של ספר אני במצב רוח לכתוב.

6 – מי הזוג האהוב עליך שכתבת עליו?

אני לא יכולה לבחור רק אחד. אני אוהבת את כולם מסיבות שונות. כמה מהאהובים עליי הם ווסטון ואנסון מ-The Endgame, ג'ואי וגאג' מ-Beautiful and Terrible Things, שיין ווין מ-Depth of Field וניק וברייס מ-Crossroads.

7 – כמה זמן לוקח לך לכתוב ספר אחד?

זה תלוי. יש ספרים שזורמים לי ממש טוב ואם יש לי הרבה זמן כתיבה, אוכל לכתוב ספר תוך חמישה שבועות. פעמים אחרות זה עלול לקחת לי שלושה חודשים.

8 – מה הז'אנר שאת הכי אוהבת לקרוא?

אני אוהבת לכתוב רומנטיקה עכשווית, young adult וקצת רומנטיקה היסטורית. גם אני קוראת פנטזיה לפעמים. אבל אני תמיד צריכה רומנטיקה בספרים שלי.

9 – אם היית יכול להפוך את אחד מספריך לסרט – איזה ספר היית בוחר?

הספר – The Endgame    

ספרים של הסופרת ריילי הארט

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן