ראיון עם הסופרת ג'יי בי הלר

אודות הסופרת:

ג'יי בי הלר היא עקרת בית ואמא אוסטרלית רגילה. היא גרה עם בעלה ושלושת ילדיה בחוף הגדי במרכז קווינסלנד.

היא התחילה לכתוב את ספרה הראשון בתחילת 2013, תינוק אחד על הציצי שלה, אחד על הירך ואחד סביב הקרסוליים שלה… היו שקראו לה מטורפת, היא הסכימה עם זה אבל המשיכה הלאה בכל מקרה. היא פרסמה את הספר הזה בסוף אותה שנה.

כיום עם יותר מ-20 ספרים תחת שמה, ג'יי בי מודה שהיא מתקשה לאזן בין האלה הביתית שהיא לבין דמיונה הפעיל מדי. אבל היא לא תשנה שום דבר שהוביל אותה להיות סופרת רבי מכר בקומדיה רומנטית.

שאלות לסופרת ג'יי. בי  הלר

1 – האם תמיד ידעת שאת רוצה להיות סופרת?

לא היה לי מושג שאני רוצה לכתוב עד שהייתי בתחילת שנות העשרים לחיי.

2 – כשאת מתחילה סדרת ספרים – האם את יודעת מראש מי יהיו הזוגות שיופיעו בספרים הבאים? האם את יודעת בערך מה תהיה העלילה?

לא. אני מה שנקרא מאלתרת. כלומר אני כותבת לפי האינסטינקטים שלי. לעיתים רחוקות יש לי תוכנית לפני שאני מתחילה לכתוב. יהיה לי זוג ורעיון כללי על העלילה בסיפור אבל אני נותנת לדמויות להוביל את הסיפור לאן שהוא יגיע.

3 – בסדרת Awkward כתבת על אנדומטריוזיס (Blue Beaver)– היות ואין הרבה סופרים שכותבים על המחזור החודשי את נתת לזה במה מאוד משמעותית בספר – האם זה היה במכוון?

כן, זה היה מאוד במכוון. לא היה לי מושג איך אנדומטריוזיס משפיע על כך הרבה נשים מסביב לעולם עד שאובחנתי בזה בעצמי. זה מחלה איומה ש-1 מכל 10 נשים סובלות ממנה. רציתי להביא לכך מודעות ואת ההשפעות ההרסניות שיש למחלה הזו על כל כך הרבה היבטים בחיי הסובלים במחלה.

4 – מאיפה את מקבלת את ההשראה לספרים?

בכל מקום. אני צופה באנשים. אז אם אני הולכת לבית קפה או אפילו הולכת לקניות, אני צופה באנשים מסביב ולפעמים הם מעוררים השראה למראה של דמויות או לתכונות אישיות שלהם. אני גם לוקחת הרבה מהחיים שלי ומשלבת את זה בספרים.

5 – בספר What If It's Right? כתבת נושא שהוא טאבו. בדרך כלל בספרי הטאבו הגבר הוא הבוגר והאישה היא הצעירה – מה גרם לך לעשות פה את ההפך?

אני לא יודעת בדיוק מה עורר השראה לסיפור הזה. זה היה בראש שלי הרבה זמן לפני שכתבתי אותו. אני מניחה שזה פשוט הרגיש נכון. בעיניי הדמויות הן אמיתיות והיה צריך לספר את הסיפור של טרוי ווסטון.

6 – בסדרת Unexpected Lovers שינית גם את שמות הספרים וגם את הכריכה שלהם – מדוע?

השינוי הזה קרה לאחרונה. כשהתחלתי לכתוב את הסדרה הזו בתחילת שנת 2020, הכותרות והכריכה התאימו לשוק. עם הזמן השוק התפתח וכדי לוודא שהספרים האלו ייראו ע"י סוגי הקוראים שנהנים מהז'אנר הזה, הייתי צריכה לעדכן אותם.

7 – כשאת מתחילה לכתוב ספר – האם את כבר יודעת כיצד הוא ייגמר?

לפעמים כן ולפעמים לא. כלומר, יש לי רעיון כללי אבל אני לא יודעת כל הפרטים הספציפיים ב"אושר ועושר" שלהם.

8 – מי הוא הזוג האהוב עלייך ביותר מכל מה שכתבת?

אה, זה קשה. אממ, אני יודעת בוודאות שדקס ואדלי מהספר האחרון שלי – Wooing His Accidental Wife – היו הקשים ביותר לכתוב למרות שאהבתי אותם. אני חושבת שהזוג האהוב עליי צריכים להיות רייגן ורת' מהספר – Pink Bits – הם היו כיפיים ופשוט כל כך חמודים יחד. הם שימחו אותי בזמן שכתבתי עליהם.

9 – כמה זמן בערך לוקח לך לכתוב ספר אחד?

אני דחיינית קלאסית. גם כשיש לי חודשים לכתוב ספר, אני עדיין לא מתיישבת ועושה את זה עד כשבועיים לפני המועד האחרון שלי, אני נוראית. תהליך הכתיבה שלי מלחיץ מאוד אבל הגעתי להבנה שזה התהליך שלי ואני פשוט צריכה להתמודד עם זה. לכן, בדרך כלל אני כותבת ספר תוך 14 יום.

10 – מה הז'אנר שאת הכי אוהבת לקרוא?

אני קוראת ומקשיבה להרבה ספרים וספרי שמע. אני עוברת תקופות בהם אני קוראת פנטזיה אפית בלבד או ספרי M\M או קומדיה רומנטית. אין לי באמת משהו מועדף, אני אוהבת את כולם.

11 – מיהם הסופרים האהובים עלייך?

אני מעריצה את איימי הרמון, היא מספרת סיפור בצורה מדהימה. המילים שלה מושכות אותך ועוטפות אותך בעולם שהיא יצרה. אני מרגישה אותו הדבר לגבי שרה ג’יי מאס. הלוואי ויכולתי לכתוב כמו שהן כותבות. אני גם מעריצה גדולה של פנלופה דאגלס, אבי גליינס, Krista and Becca Ritchie, R.L. Mathewson, טיג'אן והלנה האנטינג. ויש עוד הרבה. אני יכולה להכין רשימה באורך היד שלי.

12 – אם היית יכולה להפוך ספר אחד שלך לסרט – איזה היית בוחרת?

אווו, שאלה נהדרת! אני חושבת שאני אלך על – What If It's Right? – זה אמוציונלי, רומנטי ויש לו את הרגעים המצחיקים שלו.

יעל ועקנין

עורכת ספרותית, בלוגרית ותולעת ספרים

שיתוף

דילוג לתוכן